Top Depeche Mode w Radiu 357

26 maja zespół Depeche Mode poinformował o śmierci Andy’ego Fletchera – założyciela
i członka zespołu. Wiadomość była wstrząsem dla fanów grupy.

Pierwszą audycję zrobiliśmy de facto w ciągu godziny. W dniu śmierci Andy’ego do drugiej w nocy wspominaliśmy, graliśmy i przede wszystkim – rozmawialiśmy ze słuchaczami. To była lawina telefonów. Audycja mogłaby trwać dużo dłużej. Czuliśmy, że powinna. Rano Marcel rzucił pomysł Topu. I to był impuls. Robimy Top, zrobiliśmy materiały dodatkowe. Przeżywamy to razem z fanami, słuchaczami. Jakaś epoka się skończyła, ale my chcemy pamiętać. A przy okazji – może paradoksalnie właśnie teraz nowe osoby odkryją twórczość Depeche Mode? – wyjaśnia Piotr Stelmach koordynujący prace redakcji muzycznej i jeden z prowadzących Top.

1000 głosujących w ciągu pierwszych godzin

Głosowanie na Top Depeche Mode potrwa do 9 czerwca na specjalnej stronie audycji, dostępnej pod adresem dm.Radio357.pl. W pierwszych godzinach po uruchomieniu głosowania wzięło w nim udział już ponad 1000 osób.

Depeche Mode w naszej społeczności zawsze mieli szczególne miejsce. Dla fanów – do których się zaliczamy – to trudny i bolesny moment. Stąd pomysł na Top Depeche Mode – hołd dla Andy’ego Fletchera i zespołu. Chcemy być tego dnia razem z wszystkimi, którym twórczość Depeszów na zawsze wrosła w życiorysy. Przywołamy wspomnienia, emocje, przetniemy czas i przestrzeń. Razem ułożymy listę najważniejszych utworów Depeche Mode. Tych, które szczególnie pamiętamy, przeżywamy i chcemy usłyszeć wspólnie. Wyboru dokona nasza społeczność – jedyna w swoim rodzaju. To obecnie ponad 45 tysięcy osób, dla których muzyka jest ważnym obszarem życia – mówi Piotr Stelmach.

7 godzin z Depeche Mode – w tym audycja z udziałem fanów grupy

Top Depeche Mode w Radiu 357 odbędzie się 10 czerwca, w piątek. Łącznie to 7 godzin z twórczością zespołu.

50 utworów Depeche Mode zostanie zaprezentowanych w 2 odsłonach:

• I część od godz. 9:00 do godz. 11:00 (w miejsce audycji Wspieraj system) – poprowadzi Marek Niedźwiecki
• II część od godz. 19:00 do godz. 22:00 (w miejsce Listy Piosenek 357) – poprowadzi Piotr Stelmach

Dodatkowo od godz. 22:00 do północy wyjątkowy epilog muzyczny – audycja stworzona wspólnie z fanami zespołu Depeche Mode. Poprowadzi ją Mateusz Fusiarz. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele grup fanowskich. – Zaproszenie jest otwarte. Jeżeli ktoś chce się włączyć – wystarczy dać nam znać. To ma być dzień, który zapamiętamy na zawsze – dodaje Piotr Stelmach.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *