Tour de France od soboty na żywo w Eurosporcie 1

W dniach 2-24 lipca 2016 roku kibice kolarstwa będą przeżywać wielkie emocje podczas relacji Eurosportu 1 z Tour de France – największego wyścigu wieloetapowego na świecie. W peletonie zobaczymy trzech Polaków – Rafała Majkę, Macieja Bodnara (obaj w zespole Tinkoff) oraz Bartosza Huzarskiego (Team Bora Argon 18). Eurosport 1 będzie relacjonować na żywo wszystkie etapy wyścigu z komentarzem Krzysztofa Wyrzykowskiego, Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Międzynarodowym ekspertem stacji będzie trzykrotny zwycięzca „Wielkiej Pętli”, Amerykanin Greg LeMond.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

21 etapów o łącznej długości ponad 3,5 tysiąca kilometrów – taki dystans będą mieli do pokonania kolarze podczas 103. edycji tegorocznego Tour de France. W tym sezonie najważniejszy kolarski wyścig na świecie oprócz Francji odwiedzi także Hiszpanię, Andorę i Szwajcarię. Niezwykle mocna obsada „Wielkiej Pętli” zwiastuje ogromne emocje i walkę do samego końca. Chris Froome, Nairo Quintana, Alberto Contador, Fabio Aru, Vincenzo Nibali, Richie Porte to najbardziej gorące nazwiska w peletonie.

Jeśli popatrzymy na listę startową, to szybko zorientujemy się, że wszystkie siły w tym roku rzucone zostały na Tour de France. Najlepsi górale, najlepsi sprinterzy i choć za pasem są igrzyska olimpijskie w Rio, to jednak wartość wygrania „Wielkiej Pętli” zdaje się przewyższać olimpijskie medale – mówi Tomasz Jaroński, komentator kolarstwa w Eurosporcie.

W stawce nie zabraknie też Polaków. Na starcie zobaczymy piątego kolarza tegorocznego Giro d’Italia Rafała Majkę, a także Macieja Bodnara i Bartosza Huzarskiego.

Każdy z Polaków będzie miał inne zadania. Bartosz Huzarski to wiadomo – ucieczki. Maciej Bodnar będzie w ekipie Tinkoff opiekunem Petera Sagana. Aktualny mistrz Polski na czas i potencjalny olimpijczyk będzie się mógł sprawdzić podczas „etapów prawdy”. Także mistrz Polski, Rafał Majka, jedzie na Tour w swojej stałej roli. Ostatni pomocnik Alberto Contadora bez konieczności walczenia w klasyfikacji generalnej. Tak było dwa lata temu, tak było przed rokiem, a zakończyło się trzema wygranymi etapami. Powtórka mile widziana – dodaje Tomasz Jaroński.

Sam Rafał Majka nie wyklucza walki o zwycięstwa etapowe w tegorocznym wyścigu.

Wszystko będzie podporządkowane Alberto i wiadomo, że będą etapy, na których będę musiał dla niego ciężko pracować – mówi Rafał Majka w wywiadzie dla Eurosportu. Aktualny mistrz Polski odniósł się także do słynnej góry Mont Ventoux, która zagości na trasie 12. etapu tegorocznego Tour de France.

Fajnie byłoby wygrać na Mont Ventoux. Jechałem tam podczas wyścigu Paryż-Nicea, więc wiem, jak ta góra wygląda. Jest na pewno bardzo ciężka. Jeżeli byłbym tam w ucieczce, będę próbował wygrać – dodaje Majka.

Kanał Eurosport 1 transmitować będzie wszystkie etapy wyścigu z komentarzem Krzysztofa Wyrzykowskiego, Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Międzynarodowymi ekspertami stacji będą trzykrotny zwycięzca Tour de France, Amerykanin Greg LeMond oraz były hiszpański kolarz Juan Antonio Flecha, który w 2003 roku wygrał etap „Wielkiej Pętli”. W czwartek, 30 czerwca, widzowie Eurosportu 1 zobaczą prezentację zespołów (godzina 18:15), a wyścig rozpocznie się 2 lipca. Początek transmisji o godzinie 12:15. Relacje będzie możną również śledzić w usłudze Eurosport Player.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *