Tour de Pologne 2021 w Telewizji Polskiej

W poniedziałek, 9 sierpnia po raz 78. na trasę wyruszy Tour de Pologne. Wyścig kolarski będzie podzielony na siedem etapów o łącznej długości ponad 1100 kilometrów. Prezentację drużyn widzowie zobaczą 8 sierpnia o godz. 18:45 w TVP Sport. Wszystkie etapy wyścigu będą relacjonowane przez ekspertów w studiach Telewizji Polskiej.

Sprawdź godziny transmisji Tour de Pologne w PROGRAMIE TV

Tour de Pologne od siedemnastu lat należy do cyklu najważniejszych wyścigów w kolarstwie szosowym na świecie. Tegoroczne zawody odbędą się kilkanaście dni po zmaganiach kolarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Organizatorzy zdecydowali o przyznaniu „dzikich kart” dla grup Alpecin-Fenix, Gazprom-RusVelo oraz Reprezentacji Polski.

Wyścig wystartuje 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy się 15 sierpnia w Krakowie. W tym roku znaczna część trasy przebiega przez południowo-wschodnią Polskę. Do nowości Tour de Pologne należy zaliczyć brukowany finisz na pierwszym etapie w Chełmie, a także przebiegający przez roztoczańskie lasy drugi odcinek z podjazdem na Kopcu Tatarskim i wymagającą końcówką w Przemyślu. Ze względu na powrót do wyścigu „jazdy indywidualnej na czas”, już po 6. etapie w Katowicach może być znany zwycięzca.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego, z którego skorzystają telewizje na całym świecie: w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Afryce, w sumie 63 kraje w tym m.in.: Francja, Belgia, Czechy, USA, Kanada, Australia, RPA, Argentyna, Kolumbia i wiele innych.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Transmisję wydarzenia będzie można oglądać w TVP1, TVP Sport, na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz Smart TV. TVP1 zaprasza codziennie o godz. 14:50 na krótkie relacje z wyścigu (15 sierpnia wejście wyjątkowo o 15:35) oraz około godz. 19.20 na kroniki wyścigu.

Tour de Pologne będą komentować Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski, a studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Reporterami będą: Anna Kozińska, Sebastian Szczęsny, Patryk Pancewicz oraz Mateusz Jarecki.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *