Transmisja z Bawarskiej Opery Państwowej w Dwójce

Atrakcyjnie zapowiada się niedzielny wieczór, 26 czerwca 2016 roku, w audycji „Letni Festiwal Muzyczny”. Program 2 przeprowadzi transmisję opery „Żydówka” Jacques’a Fromentala Halévy’ego prosto z Bawarskiej Opery Państwowej w Monachium. W roli tytułowej wystąpi polska sopranistka – Aleksandra Kurzak. Początek o godzinie 18:00.

„Żydówka” to nieco zapomniana dziś opera XIX-wiecznego francuskiego kompozytora Jacques’a Halevy’ego, do której libretto napisał Eugène Scribe. Akcja dzieła rozgrywa się w Konstancji w 1414 roku, a główna bohaterka to młoda dziewczyna zakochana w chrześcijaninie. Za tę miłość czeka ją śmierć. Prapremiera opery odbyła się w Paryżu w 1835 roku, zaś premiera polska w Warszawie w 1857 roku.

Występują: Aleksandra Kurzak – sopran (Rachela), Roberto Alagna – tenor (Eléazar), John Osborne – tenor (Leopold), Hanna-Elisabeth Müller – sopran (księżniczka Eudoksja), Ain Anger – bas (kardynał de Brogni), Chór i Orkiestra Bawarskiej Opery Państwowej pod dyrekcją Bertranda de Billy’ego.

Początek transmisji 26 czerwca o godzinie 18:00 na antenie radiowej Dwójki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *