Transmisja mszy beatyfikacyjnej ks. Jana Machy na antenach Telewizji Polskiej

W sobotę, 20 listopada o godz. 10.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się msza beatyfikacyjna ks. Jana Machy. Śląski kapłan-męczennik, w wieku 28 lat, w 1942 r. został skazany przez Niemców na śmierć przez ścięcie za niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Transmisja uroczystości w TVP1, TVP Polonia oraz TVP3 Katowice. Jedynka zaprasza również swoich widzów na premierę reportażu „Śląski Święty”, w reż. Wojciecha Królikowskiego, którego emisja odbędzie się 20 listopada o godz. 9:35.

Sprawdź godziny emisji mszy beatyfikacyjnej ks. Jana Machy w PROGRAMIE TV

Koncelebrze mszy świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W uroczystości udział wezmą duchowni Archidiecezji Katowickiej, biskupi i kapłani z całej Polski, rodzina błogosławionego oraz osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie procesu beatyfikacyjnego.

Po transmisji mszy świętej widzowie Telewizji Polskiej będą mogli obejrzeć dyskusję poświęconą błogosławionemu ks. Janowi. W dyskusji, która odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach, uczestniczyć będą publicyści, twórcy filmów dokumentalnych o bł. ks. Janie oraz osoby związane z dziełem ks. Jana Machy.

Reportaż „Śląski Święty”, w reż. Wojciecha Królikowskiego, opowiada o grupie młodzieży tworzącej amatorski teatr tańca Cordis, działający przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu Zdroju. Młodzi ludzie postanowili opowiedzieć poprzez taniec, ruch, gest i pantomimę historię życia oraz męczeńskiej śmierci księdza Jana Machy. Aktorzy i tancerze opowiadają o swoich motywacjach i wpływie jaki historia Hanika wywarła na ich życie.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Transmisja uroczystości beatyfikacyjnej ks. Jana Machy w sobotę, 20 listopada o godz. 10.00 na antenie TVP1, TVP Polonia oraz TVP3 Katowice.

Premierowa emisja reportażu „Śląski Święty” w sobotę, 20 listopada o godz. 9:35 na antenie TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *