Transmisja z gali bokserskiej w Wieliczce w Polsacie Sport

W sobotę po raz kolejny w kopalni soli w Wieliczce odbędzie się gala z udziałem czołowych polskich bokserów. W walce wieczoru zmierzą się Krzysztof Zimnoch z Arturem Binkowskim, jednak wcześniej emocji też nie zabraknie. W ringu zaprezentują się m.in. Rafał Jackiewicz, Łukasz Rusiewicz i Krzysztof Głowacki. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Robert Świerzbiński vs Ismail Teboev

Galę w Wieliczce otworzy rewanżowe starcie Roberta Świerzbińskiego z Ismailem Teboevem. Pięściarze po raz pierwszy spotkali się w ringu w sierpniu 2011 roku w Międzyzdrojach, gdzie pewnie na punkty wygrał ten pierwszy. Świerzbiński, który ma na koncie ponad 200 walk amatorskich, dość późno zdecydował się na rozpoczęcie przygody z boksem zawodowym – dopiero w czerwcu 2010 roku. Profesjonalna kariera pięściarza z Białegostoku rozpoczęła się bardzo pomyślnie. 31-latek w 11 pojedynkach łatwo pokonywał swoich rywali, dopóki podczas tegorocznej gali Polsat Boxing Night nie stanął naprzeciw Macieja Sulęckiego, który okazał się być poprzeczką nie do przeskoczenia. Po tej porażce Świerzbińskiego czekało jeszcze cięższe zadanie. Pięściarz w czerwcu skrzyżował rękawice z doświadczonym Davidem Lemieuxem (30-2-0). Kanadyjczyk potrzebował zaledwie dwie i pół minuty, aby posłać Polaka na deski. Pochodzący z Inguszetii zawodnik ma na koncie 12 zawodowych pojedynków. Kariera Teboeva wyglądała różnie, jednak zawsze kiedy przegrał lub zremisował, to za każdym razem wracał silniejszy i był w stanie się zrewanżować. Trenujący pod okiem Łukasza Landowskiego Teboev zapewnia, że i tym razem będzie tak samo.

Daniel Urbański vs Kamil Szeremeta

Do kolejnej walki 125 metrów pod ziemią wyjdą Daniel Urbański i Kamil Szeremeta, a starcie odbędzie się na dystansie sześciu rund w kategorii średniej. Szeremeta w 2009 i 2010 roku był złotym medalistą polski w wadze półśredniej, a w latach 2011 i 2012 dwa razy zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski. Pięściarz z Białegostoku ma na koncie zaledwie cztery zawodowe walki, jednak każda z nich kończyła się jego zwycięstwem. Naprzeciw Szeremety stanie zdecydowanie bardziej doświadczony rywal. Urbański do ringu wychodził już 37 razy, jednak aż w 13 pojedynkach był słabszy od przeciwnika. Szczecinianin zanotował ostatnio sześć porażek z rzędu i zapowiada, że zrobi wszystko, aby przełamać te złą passę.

Michał Żeromiński vs Rafał Jackiewicz

W trzeciej walce dojdzie to starcia młodości z doświadczeniem. Młodość to z pewnością 26-letni Żeromiński, który ma na koncie zaledwie pięć pojedynków, a na zawodowym ringu nie zaznał jeszcze smaku porażki. Radomianin ma także za sobą bogatą karierę amatorską, w której stoczył 164 walki oraz wielokrotnie sięgał po medale najważniejszych imprez. Doświadczenie – to z kolei Rafał Jackiewicz, który stoczył 50 pojedynków więcej od swojego sobotniego rywala! „Wojownika” kibicom boksu nie trzeba przedstawiać. Pięściarz z Mińska Mazowieckiego równo pięć lat temu, pokonując Jacksona Osie Bonsu, sięgnął po tytuł mistrza Europy. Od tego czasu kariera Polaka wyglądała różnie. W ostatniej walce dostał lekcję boksu od Leonarda Bundu, który posłał Jackiewicz na deski w 11. rundzie. Po tej porażce pięściarz z Mińska Mazowieckiego zapowiedział, że chce rozpocząć karierę w MMA, jednak najpierw na jego celowniku jest Żeromiński.

Michał Cieślak vs Łukasz Rusiewicz

Czwarta walka to znowu będzie konfrontacja rutyny ze świeżością. W ringu naprzeciw siebie staną 24-letni Michał Cieślak oraz doświadczony Łukasz Rusiewicz. Cieślak to ubiegłoroczny mistrz Polski młodzieżowców. Ponadto zdobył też srebro na krajowym podwórku wśród seniorów w kategorii do 91 kilogramów, a w Wieliczce stoczy dopiero drugi zawodowy pojedynek, do którego przygotowywał się pod okiem Andrzeja Gmitruka. Był również sparingpartnerem Andrzeja Gołoty, przed walką z Przemysławem Saletą. Rusiewicz ma na koncie 14 zwycięstw, ale też 15 porażek. Jednak zawodnik ze Starogardu Gdańskiego walczył i sparował z zawodnikami ze światowej czołówki (m.in. Rachim Czakijew, Wladimir Kliczko, Ola Afolabi, Troy Ross), którzy wychwalali jego ambicję i serce do walki. Pięściarz tylko raz przegrał przed czasem, a przed starciem z Janikiem sparował z samym Marco Huckiem. Pojedynek zakontraktowany jest na cztery rundy, w kategorii junior ciężkiej.

Krzysztof Głowacki vs Richard Hall

Przed walką wieczoru rękawice skrzyżują Krzysztof Głowacki i Richard Hall. Niepokonany w 19 pojedynkach Polak miał walczyć na organizowanej 18 sierpnia gali w Międzyzdrojach, jednak z powodu kontuzji musiał się wycofać z tego pojedynku. Teraz zapewnia, ze do walki z dużo starszych Hallem wyjdzie w świetnej formie. Richard Hall jest doskonale znany kibicom znad Wisły. Jamajczyk ostatnio walczył w kwietniu, kiedy to w Rzeszowie wypunktował go Paweł Kołodziej. Starcie z „Harnasiem” nie było jednak jedynym polskim akcentem w karierze 41-letniego pięściarza. Hall dwukrotnie mierzył się z Dariuszem Michalczewskim i dwa razy leciał na deski po piekielnie mocnych ciosach „Tigera”. Łącznie „Niszczyciel” stoczył 43 pojedynki, a 30 razy okazał się być lepszy od swoich rywali. To starcie zakontraktowane jest na dystansie ośmiu rund w kategorii cruiser.

Krzysztof Zimnoch vs Artur Binkowski

Po pięciu emocjonujących pojedynkach zgromadzeni w kopalni soli kibice doczekają się walki wieczoru, w której zmierzą się Krzysztof Zimnoch oraz Artur Binkowski. Konfrontacja odbędzie się na dystansie ośmiu rund w kategorii ciężkiej. Zimnoch dotychczas stoczył 17 pojedynków. Nie przegrał żadnego z nich, a tylko jeden z nich zakończył się remisem. 30-letni zawodnik głęboko wierzy, że w Wieliczce dopisze kolejne zwycięstwo do swojego rekordu, a recepta na to wcale nie jest taka trudna.Binkowski natomiast w sobotę wejdzie do ringu po raz 23. Dotychczas wygrał 16 walk, trzy przegrał i tyle samo zremisował. 38-letni pięściarz, który na olimpiadzie w Sydney dotarł do ćwierćfinału, ostatni raz boksował w listopadzie, kiedy to powrócił do sportu po pięcioletniej przerwie, w trakcie której m.in. odsiadywał kilkumiesięczny wyrok za pobicie. Polak z kanadyjskim paszportem jest bardzo zdeterminowany przed kolejnym pojedynkiem.

Transmisja gali w Wieliczce 19 października od godziny 19:30 w Polsacie Sport.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *