Trójka nadaje z Czarnogóry

Jesienią 2016 roku Program 3 Polskiego Radia rozpoczął nowy cykl „Trójka – jesteśmy połączeni”, w którym dziennikarze z ul. Myśliwieckiej przybliżają słuchaczom historię i teraźniejszość różnych państw świata. Najbliższym miejscem na mapie reporterskich podróży będzie Czarnogóra. Relacje z Podgoricy, Kotoru, Herzegu Novi, Perastu i Tivatu przekaże słuchaczom Trójki Łukasz Walewski 20 lipca.

20 lipca radiowa Trójka nadawać będzie z Tivatu – czarnogórskiego miasta położonego pomiędzy półwyspem Vrmac a masywem góry Krtola nad Zatoką Kotorską Morza Adriatyckiego. Łukasz Walewski opowie słuchaczom o klimacie i atrakcjach Czarnogóry. Przedstawione zostaną również historie innych miast tej części Bałkanów, w tym: Podgoricy, Kotoru, Herzegu Novi oraz Perastu. Na antenie pojawią się również rozmowy o lokalnych winach i o bałkańskiej kuchni: – Nauczymy się przyrządzać małże. Odwiedzimy także klub piłki wodnej oraz popłyniemy na wyspę z ciekawą legendą… – zachęca dziennikarz Trójki.

Relacji z podróży do Czarnogóry będzie można posłuchać w Trójce w czwartek 20 lipca o godzinie 6:40, 7:40, 10:30, 16:20 i 17:20.

Akcja „Trójka – jesteśmy połączeni” realizowana jest przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę oraz Astanę.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *