Trójka świętuje 55-lecie urodzin w koncertowym stylu

1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia obchodzi 55. urodziny. By uświetnić tę rocznicę, stacja zaplanowała serię muzycznych atrakcji w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Rozpocznie je – już w piątek 31 marca – Monika Brodka, która zaprezentuje się Trójce w specjalnym wydaniu. Natomiast uroczysty wieczór, podczas którego wystąpi Edyta Bartosiewicz, odbędzie się 1 kwietnia. A to dopiero początek jubileuszowych atrakcji przy Myśliwieckiej 3/5/7.

Oto znakomici wykonawcy, wierni przyjaciele Trójki, a często również nasi dziennikarze – jak Gaba Kulka, Monika Brodka, rodzina Waglewskich czy Artur Andrus. Przede wszystkim jednak wykonawcy o ogromnym talencie i wielkiej wrażliwości. Wielkie muzyczne osobowości – kochane i szanowane przez słuchaczy naszej stacji. Właśnie takimi kryteriami kierowaliśmy się wybierając artystów, którzy uświetnią swoimi koncertami 55-lecie Programu 3 – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Trójki, któremu udało się zaprosić na Myśliwiecką nie tylko znakomitych wykonawców z Polski, ale również szkocką wokalistkę Amy Macdonald.

Oprócz występów plejady sław muzyki (na dzień dzisiejszy łącznie aż 11 potwierdzonych i transmitowanych na żywo lub rejestrowanych koncertów), w Trójce nie zabraknie w kwietniu także specjalnych materiałów urodzinowych, w tym unikatowych dźwięków z archiwum. Będzie również urodzinowy tort. – Praktycznie przez całą sobotę 1 kwietnia, a więc dokładnie w dniu powstania Trójki, zaplanowaliśmy na naszej antenie rocznicowe atrakcje dla słuchaczy. Ich zwieńczeniem będzie koncert Edyty Bartosiewicz w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, po którym zaprosimy naszych specjalnych gości na urodzinowy tort – mówi Adam Hlebowicz, dyrektor Programu 3.

Ponadto w tym roku w obchody 55. Urodzin Trójki wpisuje się również finałowa gala plebiscytu słuchaczy „Srebrne usta 2016”, która odbędzie się 5 kwietnia. W programie wieczoru m.in. występ Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Szczegółowy plan urodzin w Trójce:

31 marca (piątek), godzina 22:05 – Monika Brodka

1 kwietnia (sobota), godzina 20:00 – Edyta Bartosiewicz

1 kwietnia (sobota), godzina 22:00 – Gaba Kulka (retransmisja)

2 kwietnia (niedziela), godzina 19:00 – Kroke

3 kwietnia (poniedziałek), godzina 19:00 – Amy Macdonald (retransmisja)

4 kwietnia (wtorek), godzina 19:00 – Wojciech Waglewski/Fisz/Emade

5 kwietnia (środa), godzina 18:00 – gala finałowa plebiscytu Srebrne Usta 2016

6 kwietnia (czwartek), godzina 19:00 – Artur Andrus i goście

7 kwietnia (piątek), godzina 18:00 – Grażyna Łobaszewska

9 kwietnia (niedziela), godzina 19:00 – T.Love

17 kwietnia (poniedziałek), godzina 19:00 – projekt Dylan.pl (retransmisja)

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *