Trójka wzmacnia zespół sekcji sportowej

Dziennikarz i komentator sportowy Marcin Grzywacz od 1 września br. dołączy do zespołu Programu Trzeciego Polskiego Radia.

To bardzo dobry transfer i cieszę się, że udało się go sfinalizować w tym okienku transferowym – śmieje się Paweł Kwieciński, p.o. Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. – Marcin Grzywacz to bardzo dobry playmaker, umie czytać grę, rozumie kolegów na boisku i będzie ogromnym wzmocnieniem drużyny Trójki. Cieszę się, że w naszym zespole pojawiają się właśnie tacy fachowcy. Po prostu tworzymy w Trójce stabilny i kompetentny zespół redakcyjny – dodaje Paweł Kwieciński.

Grzywacz przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w 1997 roku od redakcji sportowej telewizji TVN, współpracował również z redakcją zagraniczną Faktów TVN. Następnie jako reporter i współproducent programów pracował w Wizji Sport, pierwszym całkowicie sportowym, tematycznym kanale w Polsce. Pisał również w redakcji sportowej Super Expressu. Od 2006 roku współpracuje z telewizją Sportklub, w której komentuje wydarzenia sportowe z wielu dziedzin. W latach 2007-2008 współpracował przy tworzeniu kanału informacyjnego Polsat News. Od 2015 roku jest stałym współpracownikiem kanałów sportowych Eleven Sports, w której jest komentatorem przede wszystkim piłki nożnej w wydaniu angielskim i francuskim, ale również sportów samochodowych, w tym DTM.

Trójka, to radio z olbrzymim potencjałem, które może trafiać do ludzi młodych i w średnim wieku. Ludzi zainteresowanych sportem nie tylko ze względu na wyniki (które bez problemu natychmiastowo można znaleźć w internecie), ale na emocje z nim związane. Ludzi zainteresowanych sportem nie tylko z punktu widzenia kanapy, czy fotela samochodowego, ale żyjących sportem na co dzień. Podejmując po raz pierwszy pracę na stałe w radio, chciałbym wykorzystać swoje doświadczenia z innych mediów i oprzeć nasz kontakt ze słuchaczami nie tylko o antenę, która pozostanie bez wątpienia najważniejszym spoiwem, ale również o media społecznościowe. Chciałbym zaprosić wszystkich słuchaczy do współpracy przy tym projekcie – komentuje Grzywacz.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *