Trójkowa audycja Jana Młynarskiego „Dancing, salon, ulica” na żywo z klubu „Nowy Świat Muzyki”

W każdą niedzielę o godz. 13.05 zabiera słuchaczy Trójki w fascynującą, muzyczną podróż w czasie – przede wszystkim do okresu międzywojnia. Od 15 grudnia utwory swoich ulubionych wykonawców – m.in. Hanki Ordonówny, Adama Astona, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Henryka Warsa, Orkiestry Henryka Golda – raz w miesiącu Jan Młynarski będzie grał na żywo w klubokawiarni „Nowy Świat Muzyki” w Warszawie. Pierwsze spotkanie z udziałem publiczności już w najbliższą niedzielę o godz. 12.30, a transmisja audycji „Dancing, salon, ulica” na antenie Trójki od godz. 13.05. Jej bohaterem będzie Stanisław Grzesiuk, a swój udział zapowiedzieli: Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka warszawskiego barda oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim. Zaproszenia na spotkanie można zdobyć, słuchając Programu 3 Polskiego Radia.

Chciałbym przekazać Państwu trochę mojej miłości do muzyki – tym razem w trakcie audycji z udziałem publiczności, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się bowiem jedno z moich marzeń o spotkaniach w fomie „muzycznej kawiarenki”, w której – przy dobrej kawie czy herbacie – można posłuchać na żywo przedwojennych szlagierów naszych, często już zapomnianych, a jakże wybitnych gwiazd estrady – mówi Jan Emil Młynarski, znakomity muzyk, a od lipca br. również dziennikarz radiowej Trójki, w której w każdą niedzielę o godz. 13.05 prezentuje piosenki z archiwum Polskiego Radia, ale nie tylko.

W najbliższą niedzielę 15 grudnia lider Warszawskiego Combo Tanecznego oraz wokalista i bandżolinista Jazz Bandu Młynarski-Masecki (z którym nagrał dwa znakomite albumy „Noc w wielkim mieście” i „Płytę z zadrą w sercu”) spotka się ze swoimi słuchaczami i fanami polskiej muzyki retro w klubokawiarni „Nowy Świat Muzyki” (ul. Nowy Świat 63). W pierwszym wydaniu audycji „Dancing, salon, ulica” udział wezmą znakomici goście: aktor Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka Stanisława Grzesiuka oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim. Bo to właśnie Grzesiuk – pisarz, uliczny muzyk i legendarny bard Czerniakowa – będzie bohaterem inauguracyjnego spotkania z muzyką na żywo. A Janowi Młynarskiemu będzie towarzyszył zespół.

Miejsce audycji zostało wybrane nieprzypadkowo – „Nowy Świat Muzyki” znajduje się pod adresem bardzo ważnym dla kultury Warszawy, ale nie tylko. Już w XIX wieku dwa budynki, które stały w miejscu obecnej kamienicy przy ul. Nowy Świat 63 mieściły teatr, rewię a nawet kino. To tu – od 1965 roku – działał słynny kabaret Dudek. Obecnie kultowym miejscem zajmuje się (od 2016 roku) Stowarzyszenie Smolna, które prowadzi tu „Nowy Świat Muzyki”. Miejsce to wpisuje się w ideę Kwartału Muzycznego, w którym uczestniczą również: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, Towarzystwo im. Ignacego Paderewskiego, Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich” i Dzielnica Śródmieście.

Audycja „Dancing, salon, ulica” Jana Młynarskiego w niedzielę 15 grudnia w Klubokawiarni „Nowy Świat Muzyki” od godz 12.30, a transmisja na antenie radiowej Trójki od godz. 13.05.

Audycja realizowana jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *