Trylogia Władcy Pierścieni w Warner TV

W 2021 roku mija 20 lat od premiery, która stała się początkiem światowego filmowego fenomenu: produkcji „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Już rok temu widzowie rozpoczęli świętowanie podczas transmisji jubileuszowego spotkania ekipy filmowej na YouTube. Do tej pory jej zapis obejrzało ponad 6 mln osób, a teraz fani mogą zdecydować się na seans całej trylogii legendarnych filmów – emisja w Warner TV od 12 grudnia.

Sprawdź godziny emisji filmu „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” w PROGRAMIE TV

Trylogia „Władcy Pierścieni” pobiła wiele rekordów. Przed reżyserem Peterem Jacksonem nikt wcześniej nie nakręcił trzech tak ogromnych produkcji po kolei i bez przerw. Zakończenie serii zdobyło też najwięcej Oscarów podczas jednej ceremonii: aż 11 statuetek. Ten sam wynik osiągnął jedynie „Ben Hur” i „Titanic”.

To pozornie prosta historia o odważnych hobbitach, które w towarzystwie innych postaci zamieszkujących Śródziemie udają się do Mordoru, aby zniszczyć pierścień. Historia hobbitów była pierwszym eposem rycerskim w świecie fantasy i właśnie ta cecha sprawiła, że robiła ogromne wrażenie po przeniesieniu na wielki ekran i była równie epicką ekranizacją, co materiał źródłowy. Łączny budżet gigantycznego przedsięwzięcia wynosił 281 milionów dolarów. Żaden dolar nie został zmarnowany: na planie samej pierwszej części znalazło się aż 20 000 statystów. Inwestycja w efekty specjalne opłaciła się. Do dziś widzowie i krytycy chwalą „Władcę Pierścieni” za aspekt produkcyjny, który sprawia, że filmy nie zestarzały się pomimo upływu lat. Wciąż utrzymują wynik ponad 90% pozytywnych ocen od krytyków różnych mediów na portalu Rotten Tomatoes.

Sprawdź ofertę kanału Warner TV w PROGRAMIE TV

Widzowie Warner TV mogą obejrzeć „Władcę Pierścieni” w ramach grudniowej emisji całej trylogii.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *