Trzeci sezon serialu „Magicy” na SCI FI

W niedzielę 18 marca o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje trzeci sezon serialu „Magicy”. Tym razem ekipa z Brakebills będzie musiała zmierzyć się z przeciwnościami bez pomocy magicznych mocy.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanał SCI FI

Po wydarzeniach z poprzedniej odsłony produkcji, w których Quentin (w tej roli Jason Ralph) zabił jednego z bogów Fillory, Umbera, ludzkość zostaje pozbawiona magii, a bez niej wszystko wydaje się trudniejsze. Brak magicznych mocy udziela się wszystkim, ale każdemu w inny sposób. Bohaterowie szybko odkrywają, że Julia (w tej roli Stella Maeve) jest jedyną osobą, która posiada resztkę mocy i wraz z Quentinem rusza na poszukiwania kogoś, kto pomoże im ustalić, czy jej czary mogą odwrócić losy świata. Z kolei Margo i Eliot muszą zmierzyć się z Królową Wróżek, z którą nie mają łatwego życia. Sytuacja ta najbardziej odbija się na zdrowiu Penny’ego, którego choroba w świecie ludzi zaczyna postępować w zatrważającym tempie, a jedyne miejsce, w którym jest względnie bezpieczny, to biblioteka.

Serial powstał na podstawie bestsellerowej trylogii Leva Grossmana. Głównym bohaterem serialu jest Quentin Coldwater, którego poznaliśmy jako absolwenta liceum, zafascynowanego literaturą fantastyczną. Nie wierzy w siły nadprzyrodzone i czary, dopóki sam nie zostaje przyjęty do elitarnej szkoły magii w Nowym Jorku. Od tego momentu przekonuje się, że fantastyczny świat, o którym marzył, jest realny, ale i niebezpieczny.

Oprócz Jasona Ralpha („Era Wodnika”, „Rok przemocy”) i Stelli Maeve („The Runaways: Prawdziwa historia”) w obsadzie znaleźli się Hale Appleman („Szeregowy Romeo”, „Zęby”), Arjun Gupta („Siostra Jackie”) i Olivia Taylor Dudley („Paranormal Activity: Inny wymiar”, „Transcendencja”, „Taśmy Watykanu”). Zdjęcia do serialu były kręcone w Vancouver.

Premiera serialu „Magicy” już w niedzielę 18 marca o 21:00 na kanale SCI FI.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *