Trzy nowe sezony serialu „Inspektor George Gently” w Epic Drama

Brytyjski aktor Martin Shaw powraca w roli legendarnego, genialnego detektywa – Inspektora George’a Gently’ego. Z pomocnikiem, nieokrzesanym i niezdyscyplinowanym sierżantem Johnem Bacchusem (Lee Ingleby), tworzą niepowtarzalny policyjny duet. Trzy nowe sezony (drugi, trzeci i czwarty) tego wyjątkowego serialu, składające się z filmów pełnometrażowych, zostaną wyemitowane w soboty 4, 11, 18 i 25 czerwca o godzinie 19:30 i 21:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Inspektor George Gently” w PROGRAMIE TV

W 2. sezonie serialu nadinspektor Gently oraz John Bacchus zajmują się m.in. sprawami dotyczącymi prostytucji i gwałtów w czasach, gdy argument „ona tego chciała” był powszechnie nadużywany; lokalnej korupcji, kiedy normą było zamiatanie jej pod dywan; rasizmu w świecie przed poprawnością polityczną, a także wykorzystywaniem seksualnym w domu dziecka, kiedy pojęcie zorganizowanej pedofilii było niespotykane.

1. odcinek trzeciego sezonu („Łagodne zło”) rozgrywa się w idyllicznej nadmorskiej wiosce w Northumberland. Kiedy młoda kobieta zostaje znaleziona martwa, Gently i Bacchus rozpoczynają śledztwo w sprawie rodziny, która skrywa niewyobrażalne tajemnice. Początkowo wydaje się, że za zabójstwo odpowiedzialny jest wyobcowany mąż kobiety i ojciec ich młodej córki Agnes. Jednak podczas dalszego dochodzenia bohaterowie odkrywają o wiele bardziej niepokojącą prawdę…

2. odcinek („Pokój i miłość”) rozpoczyna się od strajku prowadzonego przez radykalnych studentów z Uniwersytetu Durham. Trwa ogromne zamieszanie, które zdecydowanie nie jest na rękę miejscowej policji. Znany lewicowy naukowiec Fraser Barratt zostaje zamordowany po wiecu studentów, a Gently i Bacchus w ramach śledztwa udają się na kampus uniwersytecki. Bacchus jest przerażony, a jednocześnie zafascynowany promiskuityzmem i „wolną miłością”. Gently, weteran wojenny, zauważa, że wyzwolenie nie zawsze jest błogosławieństwem.

1. odcinek czwartego sezonu zatytułowany jest „Do góry nogami”. Ciało zaginionej uczennicy Mary zostaje znalezione w płytkim grobie, a Gently i Bacchus zagłębiają się w świat popu i medialnych celebrytów. Bacchus podejrzewa ojca Mary oraz jej nauczyciela, ponieważ krążą plotki, że Mary miała z nim romans. Ale kim dziewczyna była naprawdę? Okazuje się, że większość ludzi znała jej zupełnie inne oblicze. Gently musi odkryć jej tajemnice, by dotrzeć do prawdy o morderstwie.

W finałowym odcinku, „Żegnaj, China”, Gently i Bacchus prowadzą śledztwo w sprawie śmierci byłego informatora Gently’ego, Chiny. Koroner orzekł, że China był alkoholikiem i włóczęgą; zmarł po nieszczęśliwym upadku. Jednak gdy Gently rozmawia z pielęgniarką, która opiekowała się nim przed śmiercią, dowiaduje się czegoś innego – wygląda na to, że policja coś ukrywa. Niedługo później zostaje znalezione ciało nastoletniego chłopca. Okazuje się, że śmierć Chiny jest w niewytłumaczalny sposób powiązana z tą sprawą. Gently i Bacchus podejrzewają, że w grę wchodzi większy spisek.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Premierowe odcinki serialu Inspektor George Gently zostaną wyemiowane w soboty 4, 11, 18 i 25 czerwca o godzinie 19:30 i 21:30. na kanale Epic Drama.

Źródło: Viasat World

2 Comments on “Trzy nowe sezony serialu „Inspektor George Gently” w Epic Drama”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *