Turnieje kwalifikacyjne w siatkówce do Igrzysk w TVP

Telewizja Polska wynegocjowała prawa do europejskich turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk w Rio 2016 w siatkówce kobiet i mężczyzn. Wkrótce zostanie podpisana umowa.

W obu turniejach wezmą udział reprezentacje Polski. Mężczyźni zagrają w Berlinie (5-10 stycznia 2016 roku), a kobiety – w Ankarze (4-9 stycznia 2016 roku). Awans zapewnią sobie tylko zwycięzcy. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsca zagrają w interkontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych, w których także będzie można wywalczyć „przepustkę” do Rio de Janeiro.

Format turniejów w Berlinie i Ankarze jest taki sam. Z dwóch czterozespołowych grup do półfinału awansują dwie najlepsze ekipy. Zwycięzcy zagrają w finale, pokonani – w meczu o trzecie miejsce. Reprezentacja Polski mężczyzn w fazie grupowej zmierzy się z Niemcami, Serbia i Belgią. Nasze panie będą rywalizować z Rosją, Włochami i Belgią.

Mecze reprezentacji Polski mężczyzn będzie można oglądać w TVP1 HD i TVP2 HD, kobiet – w TVP Sport (podobnie jak pozostałe spotkania). Transmisje z zawodów będą także dostępne na stronie sport.tvp.pl oraz na platformie mobilnej TVP Stream. Szczegółowe plany programowe zostaną podane w późniejszym terminie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *