TVN Media startuje z platformą tv.tvnmedia.pl

Biuro Reklamy TVN Media startuje z platformą – tv.tvnmedia.pl. Celem projektu jest rozpoczęcie branżowej dyskusji na temat roli telewizji w nowoczesnej komunikacji marketingowej. TVN Media, które oferuje zarówno reklamę telewizyjną, jak i internetową, zaprasza do debaty szczególnie reklamodawców i ekspertów medialnych. W pierwszym kwartale 2017 roku planowana jest ogólnopolska konferencja poświęcona tej tematyce.

Codziennie ponad 25 milionów Polaków zasiada przed telewizorami. Spędzają przed nimi średnio pięć i pół godziny, to o 43 min dłużej niż w roku 2008. W ostatnich ośmiu latach widownia w Polsce wzrosła prawie o 14% w grupie ogólnej i blisko o 12% w najbardziej cenionej przez reklamodawców grupie 16-49. Na czym polega magia telewizji? Co sprawia, że mimo nowych technologii i wielu dostępnych treści odbiorcy wciąż nie rozstają się z pilotem? Czy formy reklamy on-line są w stanie zastąpić reklamę telewizyjną? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą się na platformie – tv.tvnmedia.pl. Projekt można także śledzić na Facebooku i Instagramie @tvnmedia.pl.

To zupełnie nowy pomysł na polskim rynku. Jak dotąd w naszym kraju nie było platformy, która prezentowałaby i porządkowała wiedzę o efektywności telewizji. Nie ma też przestrzeni, w której może toczyć się dyskusja na ten temat. Dziś, w Światowym Dniu Telewizji, Biuro Reklamy TVN Media, jako lider rynku reklamowego w Polsce, wychodzi z nową inicjatywą i zaprasza marketerów do analizy roli telewizji w efektywnej komunikacji marketingowej – powiedział Piotr Tyborowicz, Członek Zarządu TVN S.A. i Dyrektor Biura Reklamy TVN Media.

Oprawa wizualna projektu nawiązuje do telewizyjnego ekranu kontrolnego. To symbol ewolucji jaką przeszła telewizja wraz z rozwojem technologicznym. Dziś programy można oglądać na różnych nośnikach – w TV, na smartfonie, tablecie czy laptopie. Ale to nadal stacje telewizyjne tworzą najlepszy kontent, który następnie pojawia się na wielu platformach – powiedział Marcin Bogłowski, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Produktu Reklamowego, i dodał – Projekt promujemy hasłem «tv ♥ powered by tvnmedia», którego elementem graficznym jest motyw serca. Podkreśla to naturę telewizji. Dobre programy tworzą silną emocjonalną więź z widzem. Tak bliskiej relacji nie wytwarza żadne inne medium. To nasza kluczowa przewaga w komunikacji marketingowej.

Platforma jest pierwszym krokiem w nowej strategii Biura Reklamy TVN Media, której celem jest rozpoczęcie debaty na temat pozycji TV w nowoczesnej strategii komunikacyjnej oraz odpowiednie wykorzystanie rozwiązań cyfrowych, w które również inwestuje Grupa TVN. Należą do nich rozwój oferty multiscreen, usług brokerskich Premium Digital oraz MCN na YouTube poprzez zakup Gamellon.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *