TVP Dokument rusza z ramówką na jesień 2021

Premierowe produkcje własne, najlepsze filmy festiwalowe ostatnich lat, a także nowe serie podróżnicze, przyrodnicze i popularnonaukowe – to wszystko już od 20 września czeka na widzów TVP Dokument.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Dokument

Jesienią stawiamy przede wszystkim na nowe produkcje własne, jak i nazwiska, które gwarantują jakość i z pewnością zdobędą sympatię widzów. Nasza oferta jest wyjątkowa, bo daje nie tylko unikalny dostęp do produkcji z całego świata, ale także pokazuje bogactwo polskiej dokumentalistyki w stopniu niespotykanym do tej pory w historii polskiego dokumentu. To połączenie otwarcia na świat z dbałością o nasze polskie dziedzictwo to nasz przepis na antenę. Wierzę, że zyska on uznanie w oczach widzów – mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

W poniedziałek, 20 września o godz. 20.10 TVP Dokument zaprasza na premierowy odcinek wyjątkowego cyklu „PORTRETY DOKUMENTALNE”, który przedstawia bogactwo polskiej szkoły dokumentalnej na przykładzie uznanych twórców takich jak: Maria Dłużewska, Maciej Drygas czy Macieja Cuske i inni. Po każdym odcinku widzowie mają okazję spędzić wieczór z twórczością prezentowanego twórcy. Realizacja Agnieszka Wąsikowska.

Od wtorku, 21 września na antenę wracają też premierowe odcinki cyklu „BARBARA WŁODARCZYK ZAPRASZA”. Wybitna reportażystka wspólnie z zaproszonymi gośćmi wprowadza widza w tematykę filmów dotykających ważnych aspektów współczesnego świata. Na początek spotka się z dr. Mariuszem Marszewskim, by porozmawiać o filmie „PAŃSTWO ISLAMSKIE: TERROR W AZJI ŚRODKOWEJ” w reżyserii Gulyi Mirzoevej. W ramach cyklu zobaczymy też filmy wyprodukowane przez TVP, m.in. „LIBAN. WYBUCH GNIEWU” w reżyserii Krzysztofa Dzięciołowskiego o tajemniczej i tragicznej historii wybuchu w porcie w Bejrucie oraz „MATKI DO WYNAJĘCIA. SUROGATKI NA UKRAINIE” w reżyserii Barbary Włodarczyk o kobietach rodzących dzieci za pieniądze i na zamówienie.

W czwartek, 23 września o godz. 20.40 zobaczymy premierę nowego serialu dokumentalnego „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO” w reżyserii Bartosza Paducha. 15-odcinkowa seria pokaże, jak wygląda służba w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz zaprezentuje sylwetki osób, które postanowiły wstąpić do służby.

Z kolei w niedzielę, 3 października o godz. 18.00 na widzów czeka premiera cyklu „POLSKIE DZIEDZICTWO”. W roli prowadzącego Stefan Tompson, znany popularyzator historii tym razem przybliży polską spuściznę kulturową na Ukrainie i Litwie oraz opowie o zamkach m.in. w Podhorcach, Olesku czy Kamieńcu Podolskim.

Nagrodzone na międzynarodowych festiwalach najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat, w tym produkcje polskie i światowe, widzowie zobaczą w ramach pasm weekendowych „DOKUMENT TYGODNIA” oraz „PRAWDZIWE HISTORIE”. Wśród najlepszych dokumentów zobaczymy m.in.: nominowany w tym roku do Oscara „AGENT KRET” Maite Alberdiego, nagrodzony na Berlinale 2020 „LUDZIE Z GARAŻY” Nataliji Yefimkiny oraz zwycięzca Specjalnej Nagrody Jury Sundance 2018 „TRZECH IDENTYCZNYCH NIEZNAJOMYCH” Tima Wardle’a. TVP Dokument pokaże też głośne filmy biograficzne: „SENNA” Asifa Kapadii, „ZAWÓD: BASISTA STONESÓW” Kristy Bell czy „MYSTIFY: MICHAEL HUTCHENCE” Richarda Lowensteina.

Weekendy będzie można spędzić także z cieszącym się popularnością pasmem WEEKEND Z BBC. Na widzów czeka także wiele premierowych produkcji podróżniczych, przyrodniczych i popularnonaukowych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *