TVP INFO 6 października skończy 5 lat

6 października 2007 r. rozpoczął nadawanie kanał informacyjny Telewizji Polskiej – TVP INFO. Po pięciu latach TVP INFO jest jednym z najchętniej oglądanych kanałów informacyjnych w Polsce. To jedyna antena, na której obok aktualnych informacji z kraju i ze świata, można znaleźć serwisy regionalne i programy o tematyce lokalnej. Reporterzy TVP INFO są w całym kraju. Najszybciej docierają do miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego. Dzięki temu, widzowie TVP Info mają zawsze informacje z pierwszej ręki.

Od pięciu lat stacja rzetelnie buduje pozycję na rynku informacji. Najmocniejszą stroną TVP INFO są serwisy informacyjne emitowane co pół godziny.

W Poranku INFO (codziennie od 6:00 do 11:00) widzowie otrzymują aktualne informacje z kraju i ze świata, przeglądy prasy krajowej i zagranicznej, łączenia z korespondentami krajowymi i zagranicznymi oraz wiadomości gospodarcze, pogodowe i sportowe.
Kanał przez cały dzień relacjonuje bieżące wydarzenia, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. W wyjątkowych sytuacjach, gdy mają miejsce zdarzenia o specjalnym znaczeniu (katastrofy, klęski żywiołowe, nadzwyczajne wydarzenia polityczne) przerywa program, by na żywo informować o tym co się dzieje.

Mocną stroną TVP INFO jest także publicystyka: pogłębione rozmowy z ekspertami, komentarze, analizy bieżących wydarzeń, rozwinięcie trudniejszych tematów, dyskusje. Czołowym programem publicystycznym jest Minęła dwudziesta (emisja poniedziałek-czwartek godzina 20:05.), w którym poruszane są najważniejsze tematy dnia. Gośćmi programu są pierwszoplanowe postacie życia politycznego i społecznego, znakomici eksperci i komentatorzy. Natomiast w soboty o godzinie 21:00 Barbara Czajkowska w programie „Kod Dostępu” rozmawia z najważniejszymi polskimi przedsiębiorcami, osobowościami polskiej sceny politycznej, przedstawicielami hierarchii Kościoła, wybitnymi przedstawicielami życia kulturalnego, naukowego oraz działaczami społeczni o aktualnych i istotnych problemach, które poruszają Polaków.

Codzienne w godzinach 17:00-20:00 emitowane jest 3-godzinne pasmo lokalne spełniające oczekiwania widzów, którzy szukają informacji o najbliższym otoczeniu. W tym paśmie Oddziały Terenowe TVP nadają swoje lokalne programy interwencyjne, gospodarcze, publicystyczne, kulturalne, społeczne. Stałym punktem jest lokalny program informacyjny o godzinie 18:30.

Podsumowanie dnia należy do programu Info Dziennik. To dynamiczny program informacyjny prowadzony przez parę prezenterów. Oprócz newsów, zawiera pogłębione materiały, które pozwalają lepiej rozumieć bieżące wydarzenia. Ponadto program zapowiada wydarzenia dnia następnego.

Szczególnie lubiane przez widzów i wywołujące duży oddźwięk społeczny są programy społeczno-interwencyjne: Raport z Polski i Telekurier.

Widzowie zwracają także uwagę na mocne strony wizerunku TVP INFO. Na tle innych kanałów stację wyróżnia przekazywanie lepszych informacji z najbliższego otoczenia, przekazywanie informacji przydatnych w życiu codziennym, zrozumiały sposób przekazywania informacji oraz profesjonalizm (Badanie wizerunku kanałów informacyjnych, Millward Brown SMG/KRC, maj 2012).

Antena nadaje 20 godzin programu na dobę, w tym ok. 16 godzin na antenie ogólnopolskiej i ok. 4 godziny w paśmie rozłącznym (lokalnym).

Program, nadawany przez 16 Ośrodków Terenowych TVP, emitowany jest w regionach (codziennie: 17:00-20:00 i 21:45-22:15; sobota-niedziela: 07:45-8:30, 08:45-09:00, 17:00-20:00; sobota 21:45-22:15, niedziela 21:45-22:30).

Reporterzy TVP INFO jako pierwsi docierają na miejsca istotnych wydarzeń dzięki potencjałowi 16 oddziałów terenowych w całej Polsce oraz sieci korespondentów zagranicznych TVP. Zapleczem dla kanału informacyjnego jest baza techniczno-realizacyjna Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP i oddziałów regionalnych Telewizji Polskiej. Takie zaplecze pozwala skutecznie konkurować z innymi kanałami informacyjnymi w Polsce.

TVP INFO to także internetowy serwis informacyjny, dostępny pod adresem www.tvp.info. Użytkownicy znajdą tam informacje z kraju, świata, gospodarki, kultury, sportu przygotowywane przez dziennikarzy redakcji internetowej TVP INFO.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *