TVP Opole i TVP Gdańsk z nowymi szefami

Prezes Janusz Daszczyński powierzył Beacie Polaczek pełnienie obowiązków dyrektora – redaktora naczelnego w Oddziale Telewizji Polskiej w Opolu, zaś Waldemarowi Domańskiemu – w Oddziale TVP w Gdańsku.

Beata Polaczek jest specjalistką ds. public relations kreowania wizerunku, twórczynią portali internetowych, kreatorką i redaktor naczelną portalu GoodPoland.com promującego najpiękniejsze miejsca w Polsce.

Absolwentka Oxford House College w Londynie, biotechnologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na kierunku Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W latach 1998 – 2005 była asystentem na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym w Katedrze Biotechnologii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Opolskiego. W latach 2000 – 2001 była wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Prowadziła wykłady z zakresu budowania i świadomego kreowania pozytywnego wizerunku instytucji państwowych oraz wykorzystania narzędzi corporate identity w instytucjach publicznych. W latach 2004 – 2014 związana była z modą i kreowaniem stylu. W Mediolanie organizowała profesjonalne sesje fotograficzne, konsultacje w zakresie stylizacji i pracowała z największymi światowymi projektantami mody. Jest autorką leksykonu „Esencja mody”.

Beata Polaczek rozpocznie pełnienie obowiązków dyrektora – redaktora naczelnego TVP Opole od 21 września 2015 roku. Zastąpi dyrektora Marka Szczepanika, który zrezygnował ze stanowiska.

Od 16 września br. obowiązki dyrektora – redaktora naczelnego TVP Gdańsk będzie pełnił Waldemar Domański – specjalista w zakresie technik produkcji telewizyjnych i filmowych.

Absolwent Wydziału Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wykładał na tej uczelni Technologię Cyfrową w produkcji filmowej.

Autor wielu opracowań ukazujących się w wydawnictwach TVP, poświęconych nowym technologiom w produkcji telewizyjnej i filmowej.

Pracownik Telewizji Polskiej S.A. od 1994 roku. Od 2004 roku kierownik działu ekonomicznego Programu Satelitarnego TVP Polonia. W 2009 roku, po połączeniu kanałów tematycznych, objął stanowisko kierownika działu ekonomicznego Centrum Programów Wyspecjalizowanych. Od 2011 roku pełni obowiązki zastępcy dyrektora Belsat TV.

Obowiązki dyrektora TVP Gdańsk przestaje pełnić Zbigniew Jasiewicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *