TVP Rozrywka w jakości HD w naziemnej telewizji cyfrowej

Od czwartku, 24 lutego br. kanał TVP Rozrywka nadawany naziemnie na multipleksie testowym TVP jest dostępny w całej Polsce w jakości HD.

Sprawdź ofertę kanału TVP Rozrywka w PROGRAMIE TV

Niebawem TVP Rozrywka w wysokiej rozdzielczości będzie dostępna również dla operatorów kablowych i satelitarnych, którzy będą mogli sukcesywnie zastępować dotychczasowy sygnał w standardowej rozdzielczości, tym samym zapewniając widzom wyższą jakość odbioru. TVP Rozrywka jest dziewiątym kanałem Telewizji Polskiej dostępnym w HD w transmisji naziemnej.

Podniesienie jakości TVP Rozrywka do HD ma bezpośredni związek ze zbliżającą się zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC. Jedną z korzyści, jakie niesie za sobą zmiana standardu, jest możliwość umieszczenia większej ilości kanałów w wyższej jakości obrazu na jednym multipleksie. Pierwsze przełączenia na nowy standard DVB-T2/HEVC będą miały miejsce już 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Widzowie korzystający z naziemnej telewizji cyfrowej powinni wyszukać kanał TVP Rozrywka w na swoim telewizorze i jeśli go odbierają, oznacza to, że ich odbiorniki są przystosowane do nowego standardu. W pozostałych przypadkach należy dokupić zewnętrzny dekoder DVB-T2/HEVC lub wymienić telewizor na model obsługujący nowy standard.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *