TVP współgrała z WOŚP

W sumie aż 11,5 mln widzów miał 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie TVP2/HD w niedzielę, 12 stycznia 2014 roku, a średnio w każdej minucie transmisji Dwójkę oglądał co najmniej milion widzów. Prawie pięć godzin relacji na żywo z tej najbardziej optymistycznej społecznej akcji w Polsce przygotowywało blisko tysiąc pracowników i współpracowników Telewizji Polskiej z Warszawy i jej 16 oddziałów terenowych.

Najwyższą oglądalność spośród sześciu bloków relacji w TVP2/HD miał blok 37-minutowy o godzinie 19:32, kiedy Orkiestrze kibicowało przed telewizorami 1 mln 657 tys. widzów. Na miejscu relacje ze studia TVP obserwowało na Woronicza 17 w Warszawie kilkudziesięciu dziennikarzy z wszystkich mediów i kilkakrotnie więcej fotoreporterów, ale przez siedzibę główną Telewizji Polskiej przewinęły się w sumie tysiące wolontariuszy, organizatorów i wszystkich wspomagających Orkiestrę specjalnymi akcjami, działaniami kulturalnymi i edukacyjnymi. Tu przez cały dzień biło wielkie serce Orkiestry Świątecznej Pomocy – serce Polski solidarnej i aktywnej, dzielącej się z potrzebującymi pieniędzmi, uśmiechem, dobrym słowem oraz pomysłem na niesienie wspólnej pomocy. Telewizja Polska na pomoc Orkiestrze oddała m.in. sto ekip reporterskich z 200 kamerami. To dzięki nim powstało blisko sto relacji z ulic polskich miast transmitowanych na żywo w Dwójce TVP między 9:00 rano a północą, a nawet – 9 minut 56 sekund po północy, czyli już w poniedziałek, kiedy „orkiestrowy maraton” ostatecznie się skończył.

Do tego dodać trzeba ponad 10 godzin relacji – przede wszystkim na żywo – w 16 antenach regionalnych Telewizji Polskiej, od Rzeszowa po Szczecin i od Wrocławia po Białystok oraz dodatkowo jeszcze godzinę w ich paśmie wspólnym – TVP Regionalnej oraz prawie 3 godziny w TVP Info.

W samej tylko TVP Warszawa zrealizowano wejścia na żywo z orkiestrowych wydarzeń do serwisów informacyjnych o 10:00, 18:30 i 22:00, poświęcono Orkiestrze specjalne wydanie „Kuriera Warszawy i Mazowsza”, o 20:00 transmitowano „Światełko do nieba” spod Pałacu Kultury a obszerne relacje znalazły się też w głównych serwisach: „Kurierze Mazowieckim” o 17:30 i „Telewizyjnym Kurierze Warszawskim” o 18:30. Jeszcze o północy ekipa TVP Warszawa była w sztabie WOŚP, realizując materiał do programu poniedziałkowego „Co niesie dzień” i porannego serwisu „Dzień dobry Warszawo”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *