TVP wyjaśnia zamieszanie z prawami do walki Tomasza Adamka

Telewizja Polska wyjaśnia, że w piątek, 2 sierpnia br. otrzymała potwierdzenie akceptujące ofertę TVP na prawa medialne do walki Tomasza Adamka. Kilka godzin później zagraniczny kontrahent wycofał swoją propozycję.

Telewizja Polska negocjowała prawa medialne do walki Tomasza Adamka przez poprzedni tydzień. Renomowany kontrahent zapewniał, że posiada do niej prawa i działa z upoważnienia firmy, która była właścicielem licencji. TVP otrzymała dwukrotnie pisemne potwierdzenie. Właściciel licencji gwarantował, że TVP może otrzymać wyłączne prawa medialne do tej walki na wszelkich możliwych polach (telewizja, Internet, mobile) na terenie Polski. W piątek, 2 sierpnia, tuż po godzinie 17:00, TVP dostała oficjalne potwierdzenie przyjęcia jej oferty finansowej. Dysponując pisemnym potwierdzeniem i mając na uwadze jak mało czasu zostało do walki, podjęto działania promocyjne (m.in. wysłanie drogą internetową informacji prasowej).

Niestety, kilka godzin później Telewizja Polska została poinformowana przez kontrahenta o problemach. Firma – właściciel licencji – cofnął swoją ofertę, mimo wcześniejszego przesłania gwarancji. Dlatego TVP wycofała informację prasową.

Kontrahent, działający na rynku od kilkunastu lat, przeprosił TVP za zaistniałą sytuację, która zdarzyła się mu po raz pierwszy – posiadał przecież pisemne potwierdzenia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *