TVP ze skokami i biegami narciarskimi w NTC

Skoki i biegi narciarskie to oferta zimowa Telewizji Polskiej w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. O planach transmisji w tym sezonie poinformowano w czasie spotkania prasowego, które odbyło się w środę w siedzibie TVP z udziałem Prezesa Zarządu Janusza Daszczyńskiego i Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera.

Sezon rozpoczną w najbliższy weekend skoczkowie narciarscy z podwójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, a tydzień później do boju ruszy multimedalistka olimpijska i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk.

Sport jest częścią misji Telewizji Polskiej – powiedział Prezes Zarządu TVP, Janusz Daszczyński. – Skłania do wysiłku fizycznego, formy i tworzy wzorce do naśladowania. Mam nadzieję, że pokazywane od listopada do marca transmisje przyniosą widzom wiele radości z sukcesów naszych zawodników – Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk czy Zbigniewa Bródki.

TVP1 HD pokaże 33 konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, mistrzostwa świata w lotach rozgrywane w Tauplitz (14-17 stycznia), a także konkurs świąteczny z Wisły (26 grudnia), którego stawką będzie tytuł mistrza Polski. TVP posiada prawa do polskich konkursów PŚ (Wisła i Zakopane) na sześć lat, natomiast na trzy lata nabyła na zasadzie sublicencji prawa do innych zawodów Pucharu Świata, w tym do Turnieju Czterech Skoczni.

Skoki narciarskie cieszą się nadal w Polsce wielkim zainteresowaniem – podkreślił dyrektor TVP Sport, Włodzimierz Szaranowicz. W sezonie 2013/2014 średnia widownia wyniosła 4,4 mln osób, a w zeszłym – 4,5 mln.Nasi skoczkowie są w dobrej formie – dodał Prezes PZN Apoloniusz Tajner. W całości został zrealizowany założony program przygotowań.

W piątek 20 listopada (godzina 12:50) i sobotę 21 listopada (godzina 9:25, 13:20 i 14:35) widzowie TVP1HD zobaczą krótkie programy wprowadzające w sezon skoków narciarskich. W sobotę pierwsze zawody – konkurs drużynowy – rozpoczną się studiem o godzinie 15:50, dzień później o godzinie 13:50. Komentatorami zawodów w tym sezonie będą: Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Studio poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Klingenthal będzie Sebastian Szczęsny, a zawody skomentuje z Niemiec Marek Rudziński. Gośćmi Macieja Kurzajewskiego w studiu będą: prezes PZN, Apoloniusz Tajner i fizjoterapeuta Rafał Kot.

Telewizja Polska nabyła także na trzy lata prawa do 20 biegów narciarskich kobiet w każdym sezonie. Pierwsze zawody już w następny weekend w Kuusamo. Biegi narciarskie w TVP2 HD będą komentować w tym sezonie a także prowadzić do nich studio: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Stałym ekspertem będzie Bernadetta Piotrowska – wielokrotna mistrzyni Polski i siódma zawodniczka mistrzostw świata w 1993 roku na 30 km techniką dowolną.

Plan najbliższych transmisji:

Skoki narciarskie – Puchar Świata

Sobota (21 listopada)
Klingenthal – konkurs drużynowy, godzina 15:50, TVP1 HD

Niedziela (22 listopada)
Klingenthal – konkurs indywidualny, godzina 13.50, TVP1 HD

Sobota (28 listopada)
Kuusamo – konkurs indywidualny, godzina 16:55, TVP1 HD

Niedziela (29 listopada)
Kuusamo – konkurs indywidualny, godzina 15:45, TVP1 HD

Biegi narciarskie – Puchar Świata

Piątek (27 listopada)
Kuusamo – sprint klasycznym, godzina 12:05, TVP2 HD

Sobota (28 listopada)
Kuusamo – 5 km dowolnym, godzina 10:05, TVP2 HD

Niedziela (29 listopada)
Kuusamo – 10 km klasycznym, godzina 10:05, TVP2 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *