TVP2 HD z ofertą na lato 2015

Dwójka – jak co roku – w okresie letnim pozostaje aktywna i podróżuje po całej Polsce, by wraz z kamerami być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i interesującego. Koncerty, festiwale, kabaretony, wydarzenia kulturalne… to domena letniej ramówki TVP2 HD.

Już dziś Dwójka zaprasza widzów na „Lato ZET i DWÓJKI” – cykl koncertów plenerowych, gromadzących publiczność przed scenami i widzów przed telewizorami. Prawie setka artystów, największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, multimedialna scenografia, największe przeboje ostatnich 25 lat i szlagiery, przy których bawią się całe pokolenia. „Lato ZET i Dwójki” już od 28 czerwca w niedzielne wieczory w TVP2 HD.

W letniej ramówce Dwójki nie zabraknie także takich wydarzeń muzycznych, jak np. koncert z okazji 150-lecia Katowic. Muzyczne lato z Dwójką to także koncerty organizowane w ramach: Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Muzyki Romów, Warsaw Summer Jazz Days, Solidarity of Arts, inauguracji festiwalu Dwa Brzegi czy wielkiej gali jazzowej w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Wakacyjną tradycją Dwójki są także letnie imprezy kabaretowe, niezmiennie cieszące się rekordową popularnością wśród publiczności i widzów. W kolejne soboty, o godzinie 20:05 Dwójka współtworzyć będzie takie wydarzenia, jak choćby: „Latający Klub 2 na wakacjach w Lubelskiem”, XVII Mazurska Noc Kabaretowa, XXI Festiwal Kabaretu w Koszalinie i Świętokrzyska Gala Kabaretowa. A wszystko to na żywo.

Lato z Dwójką to także nowości i premiery serialowe. Wśród nich: pierwsza seria popularnego serialu kryminalno-sensacyjnego amerykańskiej stacji ABC „Skandal” oraz serial amerykańskiej stacji NBC „Grimm”, stanowiący połączenie tradycyjnego kryminału z elementami fantasy.

Na wakacyjne soboty zaprasza także „Pytanie na śniadanie”. Polową kuchnię biwakową poprowadzą: Jurek Sobieniak i Gosia Molska, a o tym, gdzie w Polsce najsmaczniej zjeść, opowie Maciej Nowak. Poranny magazyn Dwójki zaprezentuje także letnie trendy w modzie, Marcelina Zawadzka zabierze widzów na łono natury i do świata zwierząt, Mikołaj Roznerski z odwagą i ciekawością pokaże, jak uprawiać ciekawe, wakacyjne sporty, natomiast Grzegorz Dolniak wystawi widzów na próbę poczucia humoru. Z Katarzyną Burzyńską „Pytanie” towarzyszyć będzie letnim trasom kabaretowym i koncertowym Dwójki, zaś najmłodszy reporter „Pytania na śniadanie” zweryfikuje, co tak naprawdę dzieci najbardziej lubią na wakacjach.

W letnie poniedziałkowe wieczory TVP2 HD zaprasza na Thrillery Kobiece: „Obsesja”, „Kłamstwa w sieci”, „Urok kłamstwa” i „Odzyskać Haley”. We wtorki w paśmie Komedia/Sensacja Dwójka przypomni trzy części popularnej serii komediowej „Straszny film”, a także „American Pie 3”. W środy w TVP2 HD tradycyjnie Kino Relaks, a w nim komedie romantyczne w gwiazdorskiej obsadzie: m.in. premiera filmu Francois Ozona z Catherine Denevue i Gerardem Depardieu „Żona doskonała”, „Pozew o miłość” z Julianne Moore i Piercem Brosnanem, czy „Do diabła z miłością” z Renee Zellweger i Ewanem McGregorem. W cyklu Kocham Kino Dwójka zaprasza na premierę adaptacji „Bracia Karamazow” w reżyserii Petra Zelenki.

Dwójka niezmiennie poleca też aktualne, poruszające najbardziej gorące, współczesne tematy społeczne, premierowe dokumenty emitowane w pasmach „Czy świat oszalał” oraz „Świat bez fikcji”. Wśród nich takie tytuły, jak m.in.: „Porwani do Korei Północnej”, „Chiny: triumf i chaos”, „W służbie rodziny królewskiej. Za kulisami”, „Tajemnice trzeciej rzeszy. Speer – architekt Hitlera”, „Nieznane oblicze Kuby”, „Saudyjska wiosna”. Dwója poleca też premierę „Aktorki”, filmu poświęconego zmarłej w 2010 roku Elżbiecie Czyżewskiej, jednej z największych polskich aktorek, ikonie urody lat 60.

Lato to tradycyjnie okres obfitujący w wydarzenia artystyczne, których nie może zabraknąć w TVP2 HD. W niedzielę, 21 czerwca w Studiu Teatralnym Dwójki zaprezentowany zostanie, nagrodzony Srebrnym Remi podczas ostatniej edycji Worldfest Houston, spektakl Mariusza Bielińskiego „Nad” z Erykiem Lubosem, Henrykiem Talarem i Krzysztofem Stroińskim w rolach głównych.

W wakacje w specjalnych wydaniach magazyn „WOK – Wszystko o Kulturze” wybierze się na Malta Festival do Poznania, Festiwal Kultury Żydowskiej do Krakowa, Nowe Horyzonty do Wrocławia, a magazyn „Kocham Kino” będzie obecny w Kazimierzu Dolnym i Janowcu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *