Tydzień z Sherlockiem Holmesem w radiowej Czwórce

W sobotę 27 maja w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce konwent fanów Sherlocka Holmesa. Radiowa Czwórka, patron wydarzenia, zaprasza do słuchania audycji o słynnym angielskim detektywie. Zapowiedzi wydarzenia pojawią się również w serwisach informacyjnych i kulturalnych.

Czwórka rozpoczęła tydzień z Sherlockiem w miniony weekend. W sobotę 20 maja w audycji „Pasjonauci” przypomniane zostały sportowe talenty Holmesa – szermierka, boks oraz zapasy. W niedzielę 21 maja goście „Sztuki jedzenia” zastanawiali się, czy Sherlock Holmes był smakoszem, skoro nad jedzenie przekładał kawę i fajkę. Obie audycje dostępne są na stronie www.czworka.online.pl.

Dalszy ciąg rozmów o najlepszym angielskim, fikcyjnym detektywie w najbliższą środę 24 maja. W porannym programie „Pierwsze słyszę” (godzina 6:45) pojawią się rozważania nad fenomenem Sherlocka i jego roli w popkulturze. Holmes stał się bowiem bohaterem wielu filmów, spektakli, komiksów i gier komputerowych – które z nich były najciekawsze? Odpowiedzi na to pytanie w audycji Kamila Jasieńskiego.

W czwartek 25 maja autorzy „Stacji Kultura” po godzinie 11:00 zapraszają na rozmowę o najciekawszych serialowych ekranizacjach prozy Artura Conana Doyle’a, z kolei w „TOP-ie” po godzinie 19:00 przedstawione zostaną współczesne techniki detektywistyczne. Dzisiejsi śledczy w przeciwieństwie do angielskiego detektywa uzbrojeni są w lokalizatory GPS, podsłuchy, a nawet drony. Czy ich praca wciąż przypomina tę, którą wykonywał Sherlock Holmes?

W sobotę 27 maja Stacja zaprasza na „Dzień z Sherlockiem w Czwórce”. W dniu konwentu reporterzy Czwórki zrelacjonują spotkania fanów Sherlocka Holmesa w serwisach informacyjnych. Na antenie pojawią się również najsłynniejsze cytaty z książek o Sherlocku Holmesie.

„Sherlockon”, czyli konwent fanów Sherlocka Holmesa, odbędzie się w Warszawie 27 maja w Hybrydach, przy ul. Złotej 7/9 od godziny 11:00 do 19:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *