„Tylko muzyka” i „Tylko taniec” z bardzo dobrymi wynikami

Drugi odcinek muzycznego show „Tylko muzyka. Must be the music” obejrzało w niedzielny wieczór blisko 3,5 miliona widzów. Z kolei premierowy odcinek 3. serii tanecznego show „Tylko taniec. Got to dance” osiągnął bardzo dobry wynik, gromadząc przed telewizorami prawie 2,8 mln widzów. W porównaniu z nadawanym w sobotę „The Voice Of Poland” – „Tylko taniec” obejrzało o blisko 600 tys. widzów więcej. Telewizja POLSAT w trakcie nadawania obu show okazała się liderem w grupie komercyjnej 16-49, osiągając wyniki na poziomie: 23,65% SHR (Tylko muzyka) oraz 20,62% SHR (Tylko taniec).

Polsat zanotował świetne wyniki obu show również wśród najmłodszych widzów, między 16 a 24 rokiem życia – „Got to dance” oglądało w grupie młodych 26,48%, a „Must be the music” – 26,52%.

W pierwszym odcinku 3. serii popularnego tanecznego show „Tylko taniec. Got to dance” emocji, jak zwykle, nie mogło zabraknąć. Chyba najwięcej dostarczyła nam ich formacja UDS z Lublina. Przyjechali do programu, aby wygrać – a zdobyte pieniądze chcą przekazać na rehabilitację jednego z kolegów z formacji, Kacpra. Jurorzy byli zachwyceni. Występ UDS wywołał sporo emocji u Alana Andersza, który nawiązał do swojej sytuacji po wypadku – przyznał się, że w obliczu tragedii nie mógł liczyć na wsparcie, wydawałoby się najbliższych kolegów. Łamiącym się głosem przyznał: – Mi się sypnęli… Została garstka. Masz znajomych, i w sekundę nie masz z kim na spacer wyjść. Równie gorąco zrobiło się po występie Asi Łuczak, która może nie tańczyła dobrze technicznie, na co zwrócili uwagę jurorzy, ale swoje serce do tańca pokazała ogromne. Jujka przyznała: – Chciałabym zobaczyć wszystkich tancerzy, którzy mają taki ogień i taką iskrę w oczach jak ty, bo przeżycia, które masz za sobą, dają ci takiego kopa, tak niesamowitą energię, i uśmiech. Widzę w Tobie siebie, bo też jestem świrem. Po jej występie, nowa jurorka – Ania Youya Jujka, wspólnie z Joanną Liszowską – postanowiły zejść za kulisy, gdzie Ania płaczącej uczestniczce zaproponowała co najmniej jedną wspólną lekcję tańca. Nie obyło się bez łez, wzruszona nastolatka: – Szok. To są takie emocje, że zaraz chyba wybuchnę ze szczęścia, naprawdę. Jeszcze nigdy mi tak nikt nie pomógł.

Poziom artystyczny niedzielnego odcinka „Must be the music” był również bardzo wysoki. Zachwyciły Bubliczki ze swoim bałkańskim klimatem, świetnie wypadła też 18-letnia Ellie, która widzów i jurorów zaskoczyła nietuzinkową interpretacją piosenki Britney Spears – „Toxic”. Wojtek Łozowski znalazł zaś finalistów ogłaszając nimi swingujący i świetnie wystylizowany Singin’ Birds z Warszawy. Wiele powodów do zadowolenia mieli też wielbiciele mocniejszego grania. Zarówno trio Sayes z Tarnowa ze świetną kompozycją „Salem”, jak i zespół Materia ze Szczecinka, który zaskoczył metalowo – growe’owym wykonaniem kołysanki „Na Wojtusia z popielnika”, mogą poczuć się chyba półfinalistami, bo przecież nie co dzień dostaje się od jurorów 4 razy TAK. Bardzo sympatyczne wrażenie zostawił po sobie łódzki zespół Palce Lizać z pastiszowym „Białym misiem”, a także 12-latek o wielkim głosie, czyli Hubert Bąk, którego wersja piosenki „Euphoria” Loreen była z pewnością nie gorsza od oryginału. Sporo ciepła, wzruszeń i dystansu do siebie pokazali niewidomi od urodzenia Patrycja i Patryk, którzy swój duet nazwali… Czarno to widzę. W programie zmierzyli się z piosenką Roda Stewarta „When I Need You” i dostali od jurorów 4 zielone TAK. – To był naprawdę fajny występ, kocham wasz dystans do siebie i do świata i poczucie humoru – mówił Wojtek Łozowski, a Adam Sztaba dodał: – Chciałbym choć przez minutę poczuć jak wy widzicie i słyszycie muzykę.

„Tylko taniec” powstaje na licencji programu „Got to dance” – premiera show miała miejsce na brytyjskim kanale – Sky One w grudniu 2009 roku. Dystrybutorem formatu jest należąca do Ruperta Murdocha firma Shine International – ta sama, która jest właścicielem licencji formatu „Must be the music”, również realizowanego w Telewizji POLSAT.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *