Urszula Rzepczak korespondentką Telewizji Polskiej

Urszula Rzepczak znów będzie relacjonować dla Telewizji Polskiej wydarzenia z Włoch. Dziennikarka wcześniej już była związana z TVP, dla której przygotowywała relacje z Rzymu w latach 2005–2014. Najbliższe łączenie z korespondentką w środę 17 maja w związku z obchodami 79. rocznicy zwycięstwa pod Monte Cassino.

Sprawdź ofertę kanałów Telewizji Polskiej w PROGRAMIE TV

Wyznaję zasadę, że dziennikarz powinien być rzetelny i bezstronny, a korespondent jest jak oczy i uszy Cezara. Dlatego w swoich relacjach staram się rzetelnie  dostarczać widzom informacje z pierwszej ręki i opinie różnych środowisk. Bardzo sobie cenię sympatię telewidzów i cieszę się, że po ośmiu latach ponownie będę mogła spotkać się z nimi na antenie Telewizji Polskiej – tak Urszula Rzepczak skomentowała swój powrót do Telewizji Polskiej.

Urszula Rzepczak pracę korespondentki w Rzymie rozpoczęła w roku 2005 – gdy Jan Paweł II był już ciężko chory, relacjonowała też śmierć Papieża Polaka oraz przebieg konklawe. Przez ostatnie lata była związana z Polsatem, wcześniej pracowała m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Solidarność” i Nowej Telewizji Warszawa. Współpracowała z telewizją CNN ramach programu dla zawodowych dziennikarzy w centrum CNN w Atlancie oraz realizując materiały z Polski i ze świata dla programu „World Report” emitowanego w CNN International. Na zaproszenie Departamentu Stanu USA uczestniczyła w programie International Visitor Leadership Program, skierowanym do liderów z krajów partnerskich, który służy wymianie doświadczeń w mediach, polityce, edukacji, biznesie, nauce i kulturze.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *