V edycja „Tylko muzyka. Must be the music” wiosną w Polsacie

Sukces „Tylko muzyka. Must be the music”, budują kolejni zwycięzcy, którzy bez kompleksów wchodzą na polską scenę muzyczną. Płyty i przeboje Eneja, LemON, Maćka Czaczyka dominują na listach przebojów największych rozgłośni radiowych. Wiosną zobaczymy V odsłonę najpopularniejszego polskiego talent show. Rywalizujących kandydatów na gwiazdy ocenią jurorzy: Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba i Wojtek Łozo Łozowski. Program poprowadzą Maciek Rock i Paulina Sykut.

„Tylko muzyka. Must be the music” to już uznany sposób na sukces dla wielu młodych muzyków. Co najważniejsze program od samego początku konsekwentnie pomaga i buduje sukces nie tylko zwyciężających, ale i najzdolniejszych uczestników programu. Tylko do dziś, dzięki występom w „Tylko muzyka. Must be the music” swoje płyty wydało 12 wykonawców, a kilku kolejnych je przygotowuje. W ubiegłym roku na rynku pojawiły się debiutanckie wydawnictwa tak różnych stylistycznie zespołów jak: LemON, MashMish, Najlepszy Przekaz w Mieście, Maciej Czaczyk, Chłopcy Kontra Basia czy InoRos. Debiutanckie albumy przygotowują kolejni: Marcin Czyżewski, Iwona Kmiecik, Kasia Grzesiek i Eris Is My Homegirl.

Kolejne sukcesy stają się udziałem zwycięzców show. Zespół Enej, który w listopadzie wydał swoją najnowszą płytę „Folkhorod” potrzebował niespełna 2 miesięcy by pokryć ją złotem. Na POPliście RMF FM singiel „Skrzydlate ręce”, królował przez 4 miesiące, aż 12 razy okupując 1 miejsce. Drugi singiel „Tak smakuje życie” spędził na niej 11 tygodni, 5 razy wygrywając notowanie. Oba single dotarły też do pierwszego miejsca na Liście Przebojów Radia Zet.

Fani zwycięzcy II edycji programu gitarzysty i wokalisty Maćka Czaczyka również mieli powody do radości. Młody, 18- letni muzyk, wydał swoją debiutancką płytę, a przeboje „Nie bój się”, „Dla Ciebie” i „Liście na wietrze” pojawiały się regularnie w playlistach rozgłośni radiowych i listach przebojów. Tylko ostatni przebój „Liście na wietrze” na POPliście RMF FM spędził 5 tygodni, docierając do trzeciego miejsca.

Od początku grudnia na listach przebojów króluje pierwszy singiel zwycięzców III edycji show – zespołu LemON. Póki co z wydanej w listopadzie debiutanckiej płyty Igor Herbut i spółka wykroili świetny „Będę z Tobą” z charakterystycznym dla nich połamanym metrum i nietuzinkową melodią. Piosenka od kilku tygodni znajduje w czubie Listy Przebojów Radia Zet, a na POPliście RMF FM spędziła dwa i pół miesiąca 4 razy kończąc notowania na miejscu pierwszym.

W V edycji show w etapie precastingów, które odbyły się w 13 miastach Polski, przesłuchano 3 tysiące wykonawców. Przed jurorami w Warszawie – Korą, Elżbietą Zapendowską, Adamem Sztabą i Wojtkiem Łozowskim – pojawiło się ponad 140 uczestników z których jurorzy wybiorą 32 półfinalistów. Podobnie jak w IV edycji show Telewizja POLSAT pokaże 5 odcinków castingowych, 4 półfinały i finał. Zwycięzca programu otrzyma 100 tys. złotych i wystąpi podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2012.

Poprzednią IV edycję programu wygrał wokalista Tomasz Kowalski, średnio każdy odcinek show oglądało 3 mln 352 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement). Wciąż rośnie popularność programu w internecie. Oficjalny fan page show na facebooku ma już ponad 524 tys. użytkowników.

Emisja premierowego odcinka „Tylko muzyka. Must be the music” już 24 lutego o godzinie 20:00 w Telewizji POLSAT.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *