Viasat True Crime – nowy kanał na polskim rynku od Viasat World

Viasat World, wiodąca, niezależna, międzynarodowa grupa medialna, ogłosiła dziś start nowego kanału telewizyjnego o tematyce kryminalnej. Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+.

Sprawdź ofertę kanału Viasat True Crime w PROGRAMIE TV

Grupa Viasat World nawiązała partnerstwo z międzynarodową grupą medialną CANAL+, zapewniające zarówno rolę głównego nadawcy, jak i partnera technicznego nowego kanału. Na platformie CANAL+ Viasat True Crime zajmie pozycję 219 oraz będzie dostępny w pakietach Relax+ i wyższych.

Programy emitowane na antenie Viasat True Crime koncentrować się będą wyłącznie na treściach kryminalnych, zarówno w produkcjach dokumentalnych opowiadających lub inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, mrożących krew w żyłach serialach kryminalnych, jak i trzymających w napięciu reality show ukazujących walczących z przestępczością funkcjonariuszy. Kanał charakteryzować będą wyselekcjonowane produkcje prezentujące ciekawe historie, różnorodne treści i gatunki. Viasat World zapewnił również prawa do SVOD i FAST dla większości swoich premierowych treści.

Widzowie Viasat True Crime będą mogli poznać kulisy niektórych z najbardziej wstrząsających i zuchwałych zbrodni współczesnego świata. Kanał prezentować będzie dramatyczne materiały archiwalne, wywiady z osobami związanymi z dochodzeniami, prokuratorami, policją, ekspertami medycyny sądowej, świadkami wydarzeń, dziennikarzami czy bliskimi i rodzinami zarówno ofiar, jak i sprawców. Widzowie będą mogli poczuć się jak uczestnicy prawdziwych śledztw i intensywnych rozpraw sądowych, ukazujących satysfakcjonującą drogę do sprawiedliwości.

Viasat True Crime emitować będzie także produkcje fabularne oraz dramaty opowiadające o najgłośniejszych i najbardziej niepokojących zbrodniach. Na ekranie pojawiać się będą wielokrotnie nagradzane i zapewniające widzom dreszczyk emocji filmy i seriale w gwiazdorskiej obsadzie.

W ofercie kanału znajdą się między innymi programy o sprawach z nagłówków, takie jak: Klaun i Candyman (Cineflix Rights) i Żona psychopaty (Abacus Media Rights), seriale true crime, w tym: Światła, kamera, morderstwo (Cineflix Rights) i Mordercze śledztwa (Cineflix Rights), programy ukazujące walczących z przestępczością funkcjonariuszy, jak: Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna (Blue Ant Media), Więzienie na antypodach (Fred Media), a także uznane przez krytyków produkcje fabularne oparte na prawdziwych wydarzeniach, w tym Szóste przykazanie (Banijay Rights), Des (All3Media International), Polowanie na mordercę (Banijay Rights) oraz Wąż (ITV Studios).

Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować kanał Viasat True Crime widzom w Polsce, a wkrótce także na naszych pozostałych rynkach – mówi Benjamin Groocock, CEO Viasat World. – Nasza niezależność jako nadawcy pozwala nam ściśle współpracować z lokalnymi operatorami i szybko reagować na potrzeby widzów, dlatego cieszymy się, że CANAL+ został naszym partnerem przy wprowadzaniu Viasat True Crime na polski rynek. Pozyskiwanie jakościowego kontentu jest częścią naszego DNA, a dzięki nowemu kanałowi będziemy mogli opowiadać wiele różnych gatunkowo historii, jednocześnie oferując fanom true crime kompleksowe zestawienie dramatów, dokumentów opartych na faktach i programów opowiadających o prawdziwych przestępstwach. A wszystko to w jednym miejscu – dodaje Groocock.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Viasat True Crime dołączy do szerokiej oferty kanałów Viasat World, wiodącej międzynarodowej firmy medialnej, której polskie portfolio obejmuje znane kanały tematyczne Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Nature, a także kanał serialowy segmentu premium Epic Drama.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *