„W kobiecie siła” nowy cykl filmowy na TNT z okazji Dnia Kobiet

W kobietach drzemie ogromna siła – bez względu na to, czy są superbohaterkami i muszą ocalić świat, czy stawiają czoła codziennym wyzwaniom. Z okazji Dnia Kobiet TNT zaprasza na cykl „W kobiecie siła”. Już 8 marca stacja wyemituje aż 9 filmów w gwiazdorskiej obsadzie ukazujących poruszające historie bohaterek z różnych światów i epok.

Dzień Kobiet w TNT to aż 9 zróżnicowanych gatunkowo produkcji. Każda z nich przedstawia historie silnych kobiet, które znając swoje cele, potrafią konsekwentnie do nich dążyć na przekór wszystkim przeciwnościom. Wśród bohaterek znajdzie się m.in. Ada, która w XIX wieku podczas wojny przejmuje opiekę nad rodzinną farmą. Jackie to z kolei rezolutna stewardessa zmuszona dorabiać do wypłaty przemycając sfałszowane pieniądze. Adwokatka Ellie Woods, która z pozoru kompletnie odstaje od prawniczego świata białych kołnierzyków i eleganckich krawatów udowodni, że znacznie ważniejsze od tego, co ma na sobie, są jej umiejętności i wiedza. Odważna Alice walczy z zombie, a Trinity wraz z rebeliantami próbuje wyzwolić świat spod panowania inteligentnych maszyn. Bez względu na różnice wszystkie bohaterki filmowego cyklu mają w sobie ogromną siłę, by realizować postawione przed nimi zadania oraz gonić swoje marzenia.

Pierwsza z kobiecych postaci to tytułowa „Jackie Brown” (Pam Grier). Sprytna stewardessa pracuje dla jednej z tanich linii lotniczych. W ramach dodatkowego zarobku przemyca fałszywe pieniądze z Meksyku do Los Angeles. Współpracuje z grupą przestępczą, której dowodzi bezwzględny handlarz broni – Ordell Robbie (Samuel L. Jackson). Nielegalna działalność kobiety wychodzi jednak na jaw i stewardessę zaczyna śledzić policja. Przed Jackie Brown niełatwy dylemat do rozstrzygnięcia: jak jednocześnie przechytrzyć Ordella, zgarnąć ogromne pieniądze oraz wyprowadzić w pole śledczych?

Sprawdź godziny emisji filmu „Jackie Brown” w PROGRAMIE TV

„Tootsie” to zdecydowanie jedna z najmniej oczywistych kobiecych postaci prezentowanych w ramach cyklu. Bohaterka filmu grana jest przez… Dustina Hoffmana, który wciela się w Michaela Dorsey’a – aktora, który desperacko poszukuje nowej roli. Z powodu swojego pedantyzmu oraz skomplikowanego charakteru od długiego czasu nie otrzymuje jednak żadnego angażu. Jego agent wpada na szalony pomysł – Dorsey idzie na casting w przebraniu kobiety i otrzymuje jedną z głównych ról w operze mydlanej. Grana przez niego bohaterka staje się uwielbiana przez widzów, a główny bohater w damskim wydaniu zyskuje sławę. Dalszy sukces przestaje być jednak oczywisty, gdy Dorsey zakochuje się w koleżance z planu.

Jest XIX wiek, trwa właśnie wojna secesyjna. Ubogiego robotnika Inmana (Jude Law) oraz zamożną Adę Monroe (Nicole Kidman) łączy wielkie uczucie. Para zostaje jednak rozdzielona. Po wielu niebezpiecznych, wojennych przygodach Inman zostaje ranny i stawia sobie za cel powrót do swojej ukochanej. Droga na „Wzgórze nadziei” okazuje się jednak trudniejsza, niż przypuszczał. Mężczyzna mierzy się m.in. ze zbiegłymi niewolnikami, zbuntowanymi żołnierzami czy łowcami nagród. Tymczasem Ada w towarzystwie bezpośredniej i odważnej Ruby (Renée Zellweger) walczy o to, by utrzymać farmę, którą pozostawił jej w spadku zmarły ojciec.

Kolejna z silnych, kobiecych osobowości to Elle Woods (Reese Witherspoon), główna bohaterka „Legalnej blondynki”. Elle to niekwestionowana gwiazda całego liceum: jest piękna, dobrze zna się na modzie, ma najlepszą średnią w całej szkole oraz najprzystojniejszego chłopaka – Warnera (Matthew Davis). Tuż przed ostatecznymi egzaminami i wyborem uczelni dziewczyna oczekuje ze strony ukochanego oświadczyn. Tymczasem wieczór, kiedy miała powiedzieć „tak”, okazuje się momentem, gdy Warner kończy ich związek. Załamana Elle kompletnie traci wiarę w siebie. Ostatecznie wpada jednak na pomysł, jak udowodni byłemu chłopakowi swoją wartość. Postanawia dostać się na ten sam kierunek co on i zostać prawniczką. Chce w ten sposób odzyskać utraconą miłość. Początkowo ten plan idzie jej doskonale. Szybko okazuje się jednak, że nie pasuje do poważnego świata adwokatury i nikt nie traktuje jej poważnie.

„Legalna blondynka 2” to kontynuacja przygód ambitnej prawniczki w różowej marynarce. W drugiej części filmu Elle kończy studia i rozpoczyna pracę w prestiżowej kancelarii w Bostonie. Jednocześnie trwają intensywne przygotowania do jej ślubu. Elle chce zaprosić na tę uroczystość wszystkich najbliższych, a wśród nich… matkę swojego psa rasy chihuahua. Okazuje się jednak, że ten weselny gość nie miał w życiu tak dużo szczęścia, co jej czworonożny przyjaciel i został zamknięty w laboratorium kosmetycznym. Elle z dnia na dzień podejmuje ważną decyzję, która całkowicie zmieni jej życie: postanawia walczyć o prawa zwierząt. Gdy okazuje się, że jej kancelaria ma w tej sprawie inne poglądy niż ona, dziewczyna zatrudnia się jako asystentka kongresmanki Victorii Rudd i przenosi się do Waszyngtonu. Chce zmienić prawo i uratować zwierzęta, ale by to zrobić jest zmuszona wkroczyć w świat bezwzględnej polityki.

Zdecydowanie silną osobowością jest także bohaterka produkcji „Przyczajony tygrys, ukryty smok” – Yu Shu Lien (Michelle Yeoh). Film opowiada także o mistrzu Li Mu Bai (Chow Yun-Fat), który jest zrezygnowany, gdy po wielu latach skupienia i medytacji na górze Wudan nie udaje się mu osiągnąć oświecenia. Mężczyzna nie zdołał także przez ten długi czas pomścić swojego nauczyciela zabitego przez Nefrytową Lisicę (Pei-pei Cheng). Zmęczony niepowodzeniami postanawia powierzyć w dobre ręce swój największy skarb, 400-letni miecz zwany „Zielonym Fatum”. O dostarczenie legendarnej broni Panu Te mieszkającemu w Pekinie prosi swoją wieloletnią przyjaciółkę, która jest w nim od lat skrycie zakochana – Yu Shu. Akcja opowieści dzieje się w malowniczych, XIX-wiecznych Chinach i przepełniona jest brawurowymi scenami walki przeplatanymi z romantycznymi dylematami i emocjonującymi zwrotami akcji. Film został doceniony aż czterema Oscarami, m.in. za najlepszą scenografię i zdjęcia.

Alice (Milla Jovovich), bohaterka „Resident Evil” to waleczna i niestrudzona kobieta zmuszona do walki z krwiożerczymi zombie. Korporacja Umbrella prowadzi tajne badania nad bronią bakteriologiczną w swoim laboratorium. Niebezpieczny wirus, którego skrzętnie ukrywa wymyka się spod kontroli zamieniając pracowników instytucji w żywe trupy. By uratować sytuację na miejsce wezwano grupę profesjonalnych, starannie przeszkolonych komandosów. Wśród nich jest także piękna Alice. Zadanie unieszkodliwienia wirusa jest jednak o wiele trudniejsze, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Pokonania potworów nie ułatwia także Czerwona Królowa – wyposażony w zaawansowaną, sztuczną inteligencję komputer, który przejął sterowanie całym budynkiem.

Sprawdź ofertę kanału TNT w PROGRAMIE TV

Ostatnia z propozycji filmowych to kultowy „Kill Bill” w reżyserii Quentina Tarantino. Główną bohaterką jest płatna zabójczyni – Beatrix Kiddo (Uma Thurman) należąca niegdyś do Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Kobieta zakochuje się i postanawia rozpocząć nowe, spokojne i wolne od niebezpiecznych zleceń życie. W dniu jej ślubu przywódca Plutonu – Bill zabija jednak wszystkich jej bliskich oraz narzeczonego. Próbuje także zlikwidować Kiddo. Kula wymierzona w kobietę jest niecelna i zamiast śmierci przynosi bohaterce długą, kilkuletnią śpiączkę. Gdy się z niej przebudza postanawia pomścić swoje straty i raz jeszcze wykorzystać swoje krwawe umiejętności. Droga do Billa nie jest jednak łatwa. By go zlikwidować musi stoczyć wiele walk i pokonać dużo przeszkód.

Na cykl „W kobiecie siła” TNT zaprasza 8 marca.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *