„W kotle historii” – premiera w TVP Historia

17 stycznia o godz. 16.05 w TVP Historia premiera programu Łukasza Modelskiego – „W kotle historii”. Program inspirowany jest wydarzeniami historycznymi i przybliża tajniki kuchni, które im towarzyszyły.

Sprawdź godziny emisji audycji „W kotle historii” w PROGRAMIE TV

W programie oprócz niezwykłych przepisów, choćby tych których używał kucharz ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, czy mistrzowie patelni w Wersalu, będą i te najprostsze, które można było wykorzystać choćby w kuchni polowej czy na plebanii w Wyszkowie podczas Bitwy Warszawskiej. Filmowe opowieści przybliżą widzom historyczne wydarzenia, natomiast barwne anegdoty prowadzącego program Łukasza Modelskiego pozwolą poczuć klimat epoki, w której się rozgrywały.

Pierwszy odcinek cyklu, emitowany 17 stycznia, dotyczył będzie Bitwy pod Grunwaldem. Wbrew oczekiwaniom nie będzie pieczonych na ruszcie mięsiw i kaszy. Będzie za to przepis na tartę z gruszkami i ser brie oraz peklowaną wołowinę i tafelspitz. Zaskakujące smakowe połączenia i zaskakujące ścieżki historii łączące Bitwę pod Grunwaldem z kuchnią angielską odkryje Łukasz Modelski.

Łukasz Modelski – z wykształcenia historyk sztuki i kultury średniowiecza, autor książek o historii kuchni, uczestnik inicjatyw kulinarnych związanych z próbami ustalenia kanonu polskiej kuchni. Jest dobrze znany widzom TVP Historia z programów „Kuchnia Jagiellonów” i „Kuchnia Żydów Polskich”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

Tym razem, zabierze widzów w smakowitą wyprawę znaczoną najważniejszymi historycznymi datami. Odsiecz wiedeńska, Konstytucja 3 Maja, elekcja Stanisława Leszczyńskiego, Powstanie Listopadowe czy odzyskanie przez Polskę niepodległości, „W kotle historii” wypełniają się smakami i aromatami.

Cykl „W kotle historii” w TVP Historia w niedziele o 16:05. Premierowy odcinek 17 stycznia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *