Weekend majowy 2021 w TVP

Od soboty, 1 maja do poniedziałku, 3 maja Telewizja Polska przygotowała dla widzów specjalną ofertę programową. Szczególne miejsce na antenach TVP zajmą audycje emitowane z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabraknie ulubionych seriali i programów rozrywkowych, takich jak: „Dance Dance Dance”, „To był rok!”, „Sekretne życie kotów” czy dodatkowego odcinka „Stulecia Winnych”. Ponadto Jedynka będzie transmitować lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim w Chorzowie z udziałem polskich sportowców.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

W poniedziałek, 3 maja o godz. 11:45 TVP1 zaprosi na transmisję uroczystości państwowych z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także gości specjalnych prezydentów: Litwy – Gitanasa Nausėda, Łotwy – Egilsa Levitsa, Estonii – Kersti Kaljulaid oraz Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego. O godz. 13:05 w Jedynce premiera filmu dokumentalnego w reż. Cypriana Demianiuka, według scenariusza Piotra Kornobisa „Trzeci maja, czyli dziś”. Dokument został zrealizowany w ramach obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Prawa o miastach oraz Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów w Polsce i na Litwie. Fenomen Konstytucji, jej twórców oraz wpływ na losy Polski i Polaków będzie tematem świątecznego odcinka „Gigantów Historii”, na który TVP Historia zaprasza w sobotę, 1 maja o godz. 19:00.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

3 maja o godz. 20:00 TVP Kultura przypomni paradokumentalne widowisko Grzegorza Królikiewicza, zatytułowane „Konstytucja Trzeciego Maja”, którego telewizyjna prapremiera odbyła się 3 maja 1976 roku.

Natomiast 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dniu Polonii i Polaków za Granicą widzowie TVP Polonia obejrzą pierwszy odcinek cyklu „Debata-Polonia24”. W TVP Kobieta w weekend m.in.: cykl dokumentalny „Windsor. Największa miłość Elżbiety II”, koncert Zbigniewa Wodeckiego oraz premierowy odcinek programu „Piękne i samotne”. Ponadto antena zaprosi na filmy fabularne i seriale, takie jak:. „Trędowata” i „Młoda Viktoria”. TVP VOD poleca filmy fabularne i dokumentalne, seriale, koncerty, klasykę Teatru Telewizji i odrobinę humoru w wykonaniu najlepszych kabaretów. Wśród premier znajdą się m.in.: „Nigdy cię tu nie było”, „Wszystkie stworzenia duże i małe”, „Ulubieńcy publiczności”, „Miłość i medycyna”, oraz nagradzany dokument „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”, z poruszającą historią ukraińskiej rodziny, która kręci film w wojennej rzeczywistości.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *