Weekendowe maratony seriali w Kino Polska

We wrześniu w Kino Polska czekają maratony kultowych seriali, Bogusław Wołoszański opowiadający o kampanii wrześniowej, Stanisław Bareja, Festiwal Filmowy w Gdyni…

Po obejrzeniu jednego odcinka wciągającego serialu chciałoby się od razu obejrzeć następny. A potem kolejny… Już od 5 września, dzięki weekendowym maratonom serialowym, stanie się to możliwe na antenie Kino Polska. W kolejne weekendy zobaczymy między innymi „Karierę Nikodema Dyzmy” (sobota, 5 września, godzina 9:00) ze świetną rolą Romana Wilhelmiego, „Wakacje z duchami” (sobota, 19 września, godzina 9:00), czyli adaptacja bestsellerowej młodzieżowej powieści Adama Bahdaja, „Na kłopoty… Bednarski” (sobota, 19 września, godzina 12:40) – serial kryminalny ze Stefanem Friedmannem, a także „Czterech pancernych i psa” oraz „Polskie drogi”. Maratony startują w soboty i niedziele o godzinie 9:00.

A skoro o okupacyjnych „Polskich drogach” mowa, warto wspomnieć o niezwykle interesującym cyklu „Obrazy Września”. W sobotnie popołudnia o filmach i opisywanych w nich wydarzeniach opowie sam Bogusław Wołoszański, a zobaczyć będzie można choćby cyfrowo zrekonstruowane „Westerplatte” (wtorek, 1 września, godzina 20:00) Stanisława Różewicza, „Gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie” (sobota, 12 września, godzina 18:15) o losach Stefana Starzyńskiego i „Lotną” Andrzeja Wajdy, także po cyfrowej rekonstrukcji.

Wrzesień to dla polskiego filmu również Festiwal Filmowy w Gdyni, w tym roku organizowany już po raz czterdziesty. Kino Polska będzie jak zwykle na miejscu, organizując wydarzenia w Gdyni i relacjonując festiwal na antenie. W pofestiwalową niedzielę (27 września) kanał pokaże pierwszą z dwóch części specjalnego wydania „Programu obowiązkowego” (niedziela, 27 września, godzina 19:30), wypełnionego rozmowami Magdaleny Juszczyk z największymi postaciami polskiego kina i jego wschodzącymi gwiazdami. Dzień wcześniej zaś w dokumencie „Wystawa – w poszukiwaniu emocji” będzie można prześledzić historię Festiwalu, opowiedzianą poprzez agencyjne zdjęcia z dawnych jego edycji.

Kino Polska przygotowało także przegląd filmów-zwycięzców festiwalu (piątek, po północy). Zobaczymy zatem „Plac Zbawiciela”, „Pręgi”, „Wszystko, co najważniejsze”, „Konopielkę” i „Milionera”. A w Gdyni rozgrywa się przecież także akcja „Żony dla Australijczyka”, wczesnej komedii Stanisława Barei, z rolami Elżbiety Czyżewskiej, Wiesława Gołasa i Edwarda Dziewońskiego…

Co jeszcze znaleźć można we wrześniu w Kino Polska? Choćby sensacyjne „Tam i z powrotem” z Januszem Gajosem i Janem Fryczem, „Chaos”, debiut Xawerego Żuławskiego, „Deja vu” Juliusza Machulskiego z Jerzym Stuhrem czy serial „Ratownicy” z Bogusławem Lindą.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *