Western „Propozycja” w NOWA TV

3 kwietnia o godzinie 20:00 na antenie NOWA TV będzie miała miejsce emisja trzymającej w napięciu opowieści o winie i karze pt. „Propozycja”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału NOWA TV

Bracia Burns bestialsko mordują rodzinę farmerów. Kapitan Stanley (Ray Winstone – pamiętny Szkarłatny Will z serialu „Robin z Sherwood”, znany także z „Infiltracji”, czy „Króla Artura”) chwyta dwóch spośród zabójców: Charliego (w tej roli zdobywca nagrody Emmy, znakomity Guy Pearce, „Iron Man 3”, „Jak zostać królem”) i Mike’a (Richard Wilson). Na wolności nadal przebywa najgroźniejszy z bandytów, psychopatyczny – Arthur (Danny Huston, „Aviator”, „21 gramów”). Stanley stawia Charliemu ultimatum: ma odnaleźć i zabić Arthura. Jeśli tego nie zrobi, jego drugi, młodszy brat – Mike zostanie stracony. „Propozycja” to mroczny i brutalny western, porównywany przez krytyków do „Bez przebaczenia” Clinta Eastwooda.

Scenariusz do filmu „Propozycja” (oryg. „The Proposition”) powstał zaledwie w ciągu trzech tygodni. Jego twórcą jest Nick Cave, który napisał również muzykę. Australijski muzyk i poeta jest znany głównie z występów w zespole Nick Cave and the Bad Seeds, który zasłynął z wielu przebojów, a w szczególności z utworu Where the Wild Roses Grow, zaśpiewanego przez Cave’a w duecie z piosenkarką Kylie Minogue.

W filmie wystąpili znakomici aktorzy: nominowany do Złotego Globu Guy Pearce oraz nominowani do Oscara – Emily Watson i John Hurt. Obraz otrzymał doskonałe recenzje, zdobył 4 statuetki Australijskiego Instytutu Filmowego. Zdobył nagrodę za scenariusz i muzykę na MFF w Wenecji.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *