„Wiadomości” najlepsze w 2013 roku

Główne wydanie „Wiadomości” w Jedynce było bezdyskusyjnie najlepiej oglądanym programem informacyjnym we wszystkich polskich stacjach telewizyjnych przez cały 2013 rok. Średnio co dzień oglądało je 3 mln 581 tys. widzów, podczas gdy „Fakty” w TVN – o prawie 200 tys., a polsatowskie „Wydarzenia” – aż o 1 mln 113 tys. widzów mniej.

Swoją znakomitą pozycję „Wiadomości” budowały systematycznie przez cały rok. O ile jeszcze w styczniu ich przewaga nad „Faktami” wynosiła tylko 29 tys., a w lutym traciły one wręcz do programu w TVN 77 tys. widzów, to już od marca przewaga rosła. Decydująca dla konkurencji okazała się zwłaszcza jesień, kiedy średnio od września do grudnia „Wiadomości” oglądało ponad 400 tys. widzów więcej niż „Fakty”. Zaś w samym grudniu nastąpił wręcz nokaut – każde wydanie „Wiadomości” oglądało prawie 4 mln widzów – aż o pół miliona więcej niż „Fakty” i 1 mln 169 tys. więcej niż „Wydarzenia”.

W samym zaś grudniu dniem największej przewagi był 29, kiedy to „Wiadomości” osiągnęły widownię w wielkości 5 mln 159 tys., zaś „Fakty” o 1 mln. 441 tys. mniej, a „Wydarzenia” – o 2 mln. 338 tys. mniej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *