Wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” na antenie Polsat News

W niedzielę, 26 maja, prosto ze studio Polsat News o godzinie 19:50 rozpocznie się wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019”. Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Polsat News

Już za 5 dni, w najbliższą niedzielę, Polki i Polacy zadecydują kto będzie ich reprezentować w Parlamencie Europejskim. W Polsat News wieczór wyborczy 26 maja rozpocznie się już o godzinie 19:50. Godzinę później, gdy będą przedstawiane pierwsze szacunkowe wyniki, program „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” będzie transmitowany równolegle również na antenie Telewizji Polsat. Wieczór wyborczy poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

W programie zobaczymy również dane statystyczne dotyczące głosowania, które przedstawi Michał Stela, a wieści z mediów społecznościowych i gorące komentarze internautów przedstawi Piotr Witwicki. Do prezentacji wykorzystane zostaną obecnie najnowocześniejsze narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR a także Virtual Window.
Program będzie realizowany za pośrednictwem kamer automatycznych. Dzięki czemu widzowie dostaną szybko pełną wiedzę w jak najbardziej atrakcyjnej pod kątem wizualnym formie.

Prowadzący w trakcie wieczoru wyborczego będą łączyć z reporterami Polsat News w sztabach wyborczych by na żywo zobaczyć reakcje na pierwsze szacunkowe wyniki. W studio nie zabraknie również rozmów z gośćmi, a wśród nich – politycy i eksperci.

Wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” będzie transmitowany do północy. Zaraz po nim do godziny 0:40 wydanie specjalne „Obrazu Dnia”, w którym temat wyborów będzie również nr 1. Następne szacunkowe dane wyborcze widzowie Polsat News zobaczą już w poniedziałek od godziny 6:00 w porannym paśmie „Nowy Dzień z Polsat News”.

Dane exit poll oraz late poll na potrzeby wyborów do Parlementu Europejskiego dostarczy Polsat News firma Ipsos. Opracowane wyniki będą zawierały informacje o:
– procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju,
– podziale mandatów oraz frekwencji,
– kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

Ponadto przedstawiona zostanie symulacja podziału mandatów do Sejmu RP gdyby wybory odbyły się 26 maja.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *