Wielkanoc 2021 w Telewizji Polskiej

Podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w szczególnie trudnym czasie pandemii, Telewizja Polska przygotowała dla widzów wyjątkową ofertę programową. Już od Wielkiego Czwartku, rozpoczynającego Triduum Paschalne, w TVP transmisje nabożeństw i Mszy Świętych oraz specjalne, świąteczne koncerty. Widzowie obejrzą m.in. recital światowej sławy tenora – Andrei Bocellego, pieśni pasyjne nagrane w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na żywo z Lublina muzyczne widowisko wielkopostne #Pasja2021. W ofercie świątecznej znajdą się także premierowe, charytatywne odcinki programów i seriali.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

W Wielki Piątek, 2 kwietnia o godz. 15:45 TVP1 zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej „W Jego ranach uzdrowienie”. Narratorem koncertu będzie Artur Żmijewski, a tradycyjne pieśni pasyjne, wielkopostne i liturgiczne, wykonają m.in.: Piotr Cugowski, Maciej Miecznikowski, Olga Szomańska, Beata Bednarz, Mietek Szcześniak, Tullia. Natomiast o godz. 18:00 rozpocznie się transmisja Liturgii Męki Pańskiej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, a o godz. 20.55 w Jedynce Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka, która tak jak rok temu, z powodu pandemii odbędzie się na Placu św. Piotra.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP2

Tego samego dnia w TVP2 o godz. 20:00 widzowie zobaczą wielkie muzyczne widowisko wielkopostne „#Pasja2021”. Rozważanie Męki Jezusa Chrystusa zobrazują występy gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz laureaci „The Voice of Poland” m.in.: Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Ania Rusowicz, Marcin Sójka, Stanisław Karpiel Bułecka, Natalia Zasępa. Widowisko poprowadzą Marta Manowska i Łukasz Nowicki.

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia w Jedynce o godz. 18:00 początek transmisji Liturgii Wigilii Paschalnej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, a o godz. 20:00, jak co roku z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, specjalne orędzie wygłosi abp Adam Szal. Tuż po nim o godz. 20:20 widzowie obejrzą film biograficzny „Muzyka ciszy”, którego bohaterem jest Andrea Bocelli.

W Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia, Jedynka zaprosi na „Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei” o godz. 9:05 i o godz. 12:40 w trakcie, którego opowiedziane zostaną historie osób, którym udało się pokonać przeciwności losu. W koncercie wystąpią m.in.: Alicja Majewska, Roksana Węgiel, zespół Pectus, Alicja Tracz, Piotr Kupicha, Viki Gabor, Alicja Węgorzewska. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny.

Ponadto o godz. 9:55 z Watykanu będzie transmitowana Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego
i błogosławieństwo Urbi et Orbi, którego udzieli wiernym na całym świecie Papież Franciszek. Tego dnia na antenie Jedynki nie zabraknie premierowych odcinków programu „Rolnik szuka żony” (godz. 17:30) i serialu „Stulecie Winnych” (godz. 20:15). Natomiast o godz. 21:15 specjalne wydarzenie tylko dla widzów Telewizji Polskiej – „Cud Życia – Koncert Wielkanocny” w wykonaniu Andrei Bocellego – artysty światowej sławy, uwielbianego i cenionego tenora oraz kompozytora.

Andrea Bocelli zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Believe”, które w swojej treści niosą pokrzepienie i nadzieję w trudnych czasach pandemii. W Wielkanoc Dwójka zaprosi na specjalne wydania ulubionych przez widzów teleturniejów. O godz. 14:00 w „Familiadzie” wystąpią uczestnicy ostatniej edycji programu „Sanatorium Miłości”, a o godz. 14:35 w odcinku wielkanocnym „Koła fortuny” – aktorzy serialu „Klan”, natomiast o godz. 15:10 w TVP2 świąteczna „Szansa na sukces”.

W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia w TVP1 o godz. 12:00 z Watykanu transmisja modlitwy Regina Coeli. Wieczorem, o godz. 20:15 widzowie obejrzą kolejny, premierowy odcinek „Stulecia Winnych”, a o godz. 21:15 polską komedię „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Jest to kontynuacja przygód bohaterów kultowego „Kogla-mogla”. Natomiast Dwójka o godz. 14:00 zaprosi na charytatywny odcinek „Familiady” z udziałem aktorów „Stulecia Winnych” i „M jak miłość”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *