„Wielki Test o literaturze” w TVP1

W środę, 22 września o godz. 21.00, TVP1 zaprasza na „Wielki Test o literaturze”. Swoją wiedzę na temat literatury sprawdzą znani i lubiani aktorzy, sportowcy, dziennikarze oraz widzowie. Gospodarzami programu będą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Sprawdź godziny emisji audycji „Wieki Test” w PROGRAMIE TV

Z okazji 10. edycji Narodowego Czytania, akcji popularyzującej klasykę polskiej literatury, TVP1 zaprasza widzów do sprawdzenia i poszerzenia wiedzy w „Wielkim Teście o literaturze”. W programie widzowie poznają m.in. tajemnice z życia i twórczości wybitnych polskich autorów oraz przypomną sobie najpopularniejsze ekranizacje polskich dzieł oraz ich bohaterów.

Podczas teleturnieju rywalizować będą ze sobą duety, m.in.: Izabela Trojanowska i Stanisław Banasiuk, Julia Wróblewska i Robert Koszucki, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Tomasz Bednarek oraz Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora oraz Natasza Leśniak i Arkadiusz Gołębiowski. Za pośrednictwem komunikatorów internetowych w „Wielkim Teście o literaturze” wezmą udział m.in.: Magda Waligórska i Mateusz Lisiecki, Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski oraz Sylwia Drzycimska i Łukasz Oleś. Podczas teleturnieju wystąpi Łukasz Zagrobelny, który zaśpiewa utwór „Oj, kot”, znany z ekranizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub przez aplikację na smartfonie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *