„Wielki Test o Wojsku Polskim” w TVP1 HD

Telewizja Polska oraz Ministerstwo Obrony Narodowej zapraszają widzów do udziału w „Wielkim Teście o Wojsku Polskim”. W studiu TVP1 pojawią się artyści, dziennikarze, sportowcy, W poniedziałek 14 września 2015 roku o godzinie 20:25 test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Zaproszeni do warszawskiego studia goście będą odpowiadać na pytania związane z Wojskiem Polskim. W programie wystąpią m.in. Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Piotr Gąsowski, Dominika Wielowieyska. Widzowie dowiedzą się m.in., czy wciąż żywe są stereotypy znane jeszcze z czasów armii ochotniczej. Przekonają się także, że Wojsko Polskie funkcjonuje teraz zupełnie inaczej, niż sobie to wielu wyobraża. W Polsce istnieje armia zawodowa, która posługuje się bardzo nowoczesnym sprzętem na poziomie światowym. Polscy żołnierze są wysoko oceniani za granicą, współpracują z armiami innych państw, uczestniczą w ważnych misjach pokojowych. Cieszą się również olbrzymim zaufaniem Polaków. Są powodem dumy i dają poczucie bezpieczeństwa.

Kwestie wojskowości i obronności są dziś szczególnie ważne. Dlatego od kilku lat TVP1 ma specjalną audycję poświęconą tej tematyce – to Naszaarmia.pl. Cieszę, że teraz wspólnie z MON możemy zorganizować pierwszy Wielki Test o Wojsku Polskim – mówi wicedyrektor TVP1, Andrzej Godlewski.

Zwycięzcy testu przekażą nagrodę pieniężną na wybrany przez siebie cel charytatywny. W programie nie zabraknie także ciekawostek dotyczących wojska. Znany aktor Antek Królikowski sprawdzi, czy odnalazłby się w roli żołnierza zawodowego. Uczestnicy testu poznają też kobiety, które służą w armii i dowiedzą się, co zawodowi żołnierze robią po pracy.

Twórcy programu zadbali o wiele różnych atrakcji. W znanym przeboju „Biała Armia” wystąpi Kasia Moś. Będą też niespodzianki – w studiu pojawią się choćby komandosi. Po co? Tego widzowie dowiedzą się, rozwiązując test razem z gośćmi w studiu w Jedynce. Internauci będą mogli rozwiązywać test on-line na stronie Interia.pl oraz na smartfonach, ściągając aplikację Wielki Test TVP, czytelnicy „Super Expressu” – na specjalnie przygotowanej ulotce zamieszczonej w gazecie w dniu testu. Natomiast prowadzący opowiedzą na antenie radia RMF FM o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem 28. już edycji programu.

Audycja zostanie wyemitowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, wyreżyseruje ją Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP, projekt koordynuje Ilona Art z Biura Reklamy TVP.

28 września na widzów TVP1 HD czeka kolejny wielki test – tym razem o polskim filmie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *