Wielki Test o Polskim Filmie w TVP1 HD

Zbliża się druga edycja Wielkiego Testu o Polskim Filmie w TVP1 HD. 29 września 2014 roku o godzinie 20:25, goście w telewizyjnym studiu oraz widzowie sprawdzą swoją wiedzę na temat klasyki polskiego filmu oraz kina współczesnego. Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Tradycyjnie, w warszawskim studiu, test będą rozwiązywać duety złożone z twórców filmowych (aktorzy, reżyserzy, scenarzyści) oraz miłośników kina (sportowcy, artyści estradowi, politycy, dziennikarze). Swój udział potwierdzili m.in.: Artur Barciś, Bożena Dykiel, Robert Gliński, Jacek Bromski, Antek Królikowski, Emilia Krakowska, Jarosław Sellin, Piotr Maślak, Krzysztof Szewczyk, Andrzej Luter, Franciszek Stefaniuk. Zwycięzcy zagrają o 30 tys. zł, które przeznaczają na, wybrany przez siebie, szczytny cel. W ubiegłym roku test wygrał duet Maria Szabłowska – Janusz Zaorski, którzy przeznaczyli nagrodę na DKF FANTOM w Sokółce. W finale po zażartej walce zwyciężyli z parą Agnieszka Holland – Robert Biedroń.

Specjalne występy muzyczne podczas programu w studiu Jedynki zaprezentują Sonia Bohosiewicz i Radzimir Dębski. W gdyńskim studiu, w którym gospodarzem będzie Radek Brzózka, test będą rozwiązywać młodzi miłośnicy kina, którzy na co dzień poznają polskie obrazy na spotkaniach i warsztatach w ramach Filmoteki Szkolnej, Akademii Filmu Polskiego oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Test będą mogli jak zwykle rozwiązywać widzowie on-line na stronie Interia.pl (najlepszy internauta wygra 20 tys. zł) lub ściągając aplikację na smartfony TVP FILM.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *