Wielkie Kolędowanie z Polsatem

Kolędowanie z Polsatem stało się już tradycją! Od 15 lat w Wigilię Bożego Narodzenia w domach naszych widzów rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. Niepowtarzalny klimat każdego koncertu sprawia, że Święta stają się jeszcze bardziej magiczne i uroczyste. W tym roku dźwięki kolęd w wykonaniu m.in. Cleo, Ralpha Kaminskiego, Joanny Kulig, Roxie Węgiel, Sebastiana Karpiela-Bułecki, bryskiej, Grzegorza Hyżego, Kamila Bednarka, Krystyny Prońko popłyną prosto z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Kolorytu temu kolędowaniu nada także wspaniały Zespół Mazowsze.

Sprawdź godziny emisji „Wielkiego Kolędowania z Polsatem” w PROGRAMIE TV

Święta to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Rodzi się w nas chęć niesienia radości, dobra i nadziei. Podarujmy sobie i naszym bliskim wyjątkowe chwile w otoczeniu największych gwiazd! By oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę upłynęło w jeszcze radośniejszej atmosferze, w Polsacie całe popołudnie od godziny 12:40 wypełnione będzie wspaniałymi pieśniami i polskimi kolędami, które wprowadzą nas w piękny świąteczny nastrój.

Rozpoczniemy o godz. 12:40 od Kolędowania z Małymi Janosikami w Zakopanem w Sanktuarium na Krzeptówkach. Następnie w programie znajdą się koncerty z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Warszawie, w Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej). Przypomnimy również Kolędowanie z Janem Pawłem II Golec uOrkiestry.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Wieczór wigilijny zwieńczy o godzinie 16:50 wyjątkowe premierowe wydarzenie z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Widzowie usłyszą najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Cleo wykona „Cichą noc”, Krystyna Prońko „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a Ralph Kaminski razem z chórem Mazowsze wzruszającą kolędę „Oj Maluśki”. Pierwszy raz od czasu filmu „Zimna wojna” Joanna Kulig wystąpi razem z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” – wykonają kolędę „Gdy Śliczna Panna”. Nie zabraknie też duetów: Kamil Bednarek z bryską zaśpiewają „Mizernę Cichą”, a Grzegorz Hyży z Roxie Węgiel „Dzisiaj w Betlejem”. W tym niezwykle uroczystym koncercie wystąpią również: Igor Herbut, Zakopower, Joanna Jakubas, Jan Młynarski, Marek Torzewski, Franciszek Trojanowski, Zespół Regionalny „Magurzanie”. Artystom towarzyszyć będzie Stokłosa Collective Orchestra. Ksiądz Bartosz Pikul zapozna nas z niezwykłą historią tej Bazyliki, w której Stanisław Moniuszko był organistą a także, w której spoczywa serce Chopina.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *