Wojak Boxing Night na żywo w Polsacie Sport i Polsacie

20 kwietnia w Rzeszowie na ring powróci niepokonany Artur Szpilka. Podczas gali „Wojak Boxing Night” Polak zmierzy się z Ukraińcem Tarasem Bydenko. Pojedynek w wadze ciężkiej został zakontraktowany na 10 rund. Na gali w Rzeszowie będzie można obejrzeć również pojedynki Pawła Kołodzieja, Krzysztofa Głowackiego, Kamila Łaszczyka, Krzysztofa Kopytka i Przemysława Runowskiego.

„Szpila” w swojej karierze stoczył 13 pojedynków, nie ponosząc żadnej porażki. Polak tylko trzy razy walczył na pełnym dystansie, a aż 10 rywali pokonał przed czasem. Ostatnio kibice mogli go oglądać na gali w Chicago, gdzie w 6 rundzie znokautował Mike’a Mollo. Po tej walce Szpilka długo szukał kolejnego rywala. Po wycofaniu się ze starcia z Krzysztofem Zimnochem podczas gali Polsat Boxing Night, rękawicy nie chciał podjąć m.in. doświadczony Hasim Rahman. Szpilki nie przestraszył się Bydenko.

Dla Ukraińca będzie to 34. pojedynek na zawodowym ringu. 33-letni pięściarz zwyciężał w 28 walkach, aż 12 razy posyłając rywali na deski. Pokonywał między innymi Michaela Sprotta, Christiana Hammera czy Aleksieja Mazikina. Przegrywał pięciokrotnie – tylko z zawodnikami ścisłej światowej czołówki. W 2002 roku był bliski posłania na deski słynącego z „żelaznej szczęki” gigantycznego Nikołaja Wałujewa. W swoim ostatnim występie uległ na punkty późniejszemu przeciwnikowi Witaija Kliczki w walce o mistrzostwo świata federacji WBC – Manuelowi Charrowi.

Transmisja gali z Rzeszowa w sobotę 20 kwietnia: Polsat Sport od godziny 20:00, Polsat od godziny 23:00.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *