„Wojenna szkoła przetrwania” – premiery na kanale National Geographic

Podczas II wojny światowej niejeden żołnierz sił lądowych, marynarz czy lotnik próbował na własną rękę uciec z terytorium wroga. W takich sytuacjach nawet najbardziej niegościnne miejsca na Ziemi wydawały się dobrym schronieniem. Podobnie było w przypadku jeńców wojennych, którym udało się uciec z więzień i obozów. Czekała ich wtedy kolejna walka o przetrwanie – tym razem w dziczy. Instruktor surwiwalu Hazen Audel postanowił odtworzyć te ciężkie zmagania w tych samych miejscach i uzbrojony w takie same zapasy, jak te, które mieli żołnierze walczący o życie w czasie II wojny światowej. Jak długo uda mu się wytrzymać? Czy powtórzy niezwykłe wyczyny tych, którzy walczyli w czasie II wojny światowej nie tylko z wrogiem, ale też głodem i zimnem?

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Hazen Audel to specjalista od technik surwiwalowych, który wie, jak przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach. Tym razem postanowił podążyć śladami heroicznych żołnierzy, którzy – często nie dysponując praktycznie żadnym wyposażeniem – zdołali ukryć się przed wrogiem i bardzo długo walczyli z upałem, okrutnym zimnem, głodem lub dzikimi zwierzętami. Czy uda mu się powtórzyć słynne wyczyny i wygrać nierówną walkę z siłami natury?

Już od pierwszego odcinka nie będzie łatwo. Hazen Audel ruszy śladem jedenastu amerykańskich żołnierzy, którzy podczas II wojny światowej uciekli z obozu jenieckiego na Filipinach. Dysponując bardzo skromnym wyposażeniem, Audel przedziera się przez lasy namorzynowe, bagna i niebezpieczne jaskinie na wyspie Palawan. Musi też unikać niebezpiecznych drapieżników. Czy uda mu się powtórzyć niezwykły wyczyn i przebyć całą trasę?

W kolejnych odsłonach programu walka o przetrwanie będzie równie trudna. Hazen Audel porwie się m.in. na największy płaskowyż w Europie, aby odtworzyć ucieczkę norweskich komandosów, którzy obrócili w niwecz marzenia Hitlera o stworzeniu bomby atomowej. Ostre zimowe warunki, podobne do tych, z którymi mierzyli się żołnierze, na pewno nie ułatwią przeprawy.

Mistrz surwiwalu będzie też próbował powtórzyć trasę ucieczki, której dokonało podczas II wojny światowej 10 więźniów jednego z nacięższych japońskich obozów pracy. Wybierze się też na Kretę, ale z pewnością nie będą to wakacje marzeń w słonecznym raju. Hazen sprawdzi, w jaki sposób zbiegłemu jeńcowi udało się przez rok ukrywać na wyspie okupowanej przez nazistów.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *