Wszystkie kwalifikacje i konkursy Turnieju Czterech Skoczni na żywo tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Przełom roku dla fanów skoków narciarskich oznacza tylko jedno – wielkie emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni, który w całości, wraz z kwalifikacjami, można obejrzeć tylko w Eurosporcie 1. Kto tym razem wygra najbardziej prestiżowy cykl w sezonie skoków narciarskich? Transmisje z najlepszym komentarzem Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta, wywiadami Kacpra Merka i analizami Jakuba Kota od 28 grudnia do 6 stycznia tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Od pierwszej edycji Turnieju Czterech Skoczni w 1953 roku przez ponad 60 lat tylko raz zdarzyło się, aby jeden skoczek wygrał wszystkie konkursy cyklu. Dokonał tego Sven Hannawald w sezonie 2001/2002. Przez lata wydawało się, że nikt nie powtórzy niesamowitego osiągnięcia Niemca – obecnie eksperta Eurosportu – ale we wspaniałym stylu zrobili to w dwóch ostatnich latach Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi. W sezonie 2017/18 polski mistrz wygrał kolejno w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen, a Hannawald wreszcie mógł powitać nowego członka ekskluzywnego klubu. Wystarczyło zaledwie 12 miesięcy i to grono wzmocnił Ryoyu Kobayashi. Japończyk zachwycał cały ubiegły sezon i nie inaczej było w niemiecko-austriackim cyklu. Czwarte miejsce przed rokiem zajął Dawid Kubacki. Polak stanął na najniższym podium noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen oraz zajął drugie miejsce w Bischofshofen. W poprzedzających konkurs kwalifikacjach ustanowił rekord Paul-Ausserleitner-Schanze niesamowitym skokiem na 145 m.

Czy i w tym roku możemy spodziewać się podobnej dominacji jednego skoczka? Nie jest to wykluczone, a kandydatów do końcowego triumfu jest wielu! Na początku sezonu dwa efektowne zwycięstwa odniósł Daniel-Andre Tande. Bez wątpienia ogromne rezerwy ma broniący Kryształowej Kuli Kobayashi. Od lat o zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni marzą Niemcy. Na pewno bardzo mocni będą także Polacy! Kamil Stoch już dwukrotnie wygrywał TCS, Dawid Kubacki – mistrz świata z Seefeld – w ubiegłym roku był najlepszy z biało-czerwonych i na pewno stać go na jeszcze lepszy wynik! Do wielkich rzeczy na pewno zdolny jest Piotr Żyła, który w 2017 w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni zajął drugie miejsce, ustępując tylko Stochowi. Szykują się wielkie emocje!

Eurosport 1 przeprowadzi pełne relacje z pasjonującego turnieju. Stacja pokaże wszystkie kwalifikacje oraz konkursy. Prosto z Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen turniej relacjonował będą Kacper Merk i ekspert stacji Jakub Kot, a zawody komentować będą Marek Rudziński i Igor Błachut. Nie zabraknie także specjalnych relacji ze studia z udziałem kolejnych ekspertów, m.in. Krzysztofa Bieguna, który przez cały TCS analizował będzie rywalizację.

Sprawdź godziny transmisji PŚ w skokach narciarskich w PROGRAMIE TV

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardu i saneczkarstwa. Więcej informacji o sportach zimowych, w tym materiały wideo, artykuły, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *