„Wyprawy w nieznane” na kanale METRO

Josh Gates nie zwalnia i już w czerwcu zabierze widzów na szereg fascynujących przygód! W jedenastu zapierających dech w piersiach odcinkach, odkrywca i poszukiwacz przygód wróci, by odkryć to, co nurtuje archeologów od lat. Podróżnik poruszy każdy kamień oraz dotrze w najdalszy zakątek świata, żeby zgłębić niewyjaśnione dotąd historie.

Sprawdź ofertę kanału METRO w PROGRAMIE TV

Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania poszukiwacz przygód, Gates zmierzy się z najbardziej fascynującymi tajemnicami świata. Śladami Indiany Jonesa Josh przemierzy Honduras i Belize, odkrywając prawdę o słynnej Kryształowej Czaszce Zagłady, a na dnie jeziora Titicaca poszukiwać będzie śladów andyjskiej Atlantydy. Na francuskiej prowincji poszukiwać będzie skarbu, który stał się narodową obsesją. Zanurkuje w głąb Wielkich Jezior, by odkryć tajemnice pierwszego zatopionego amerykańskiego okrętu, „Gryfona”. Josh spróbuje też odnaleźć wrak samolotu zaginionego przed 75 laty bohatera II Wojny Światowej, a podczas wyprawy do Niemiec zlokalizuje miejsce ukrycia złota, zrabowanego przez nazistów. Wreszcie wybierze się do Ziemi Świętej, by zmierzyć się z pytaniem, zadawanym i przez archeologów i przez ludzi wiary: gdzie naprawdę urodził się Jezus?

Wszystko to, plus dodatkowe dwa odcinki o poszukiwaniach jednego z najważniejszych zabytków w historii, rękopisów z Qumran nad Morzem Martwym, nieodkrytych przez blisko 2000 lat, zobaczycie w najnowszej odsłonie programu.

„Wyprawa w nieznane” oraz niezwykłe przygody Josha Gatesa już od 8 czerwca o godz. 17:00 na antenie METRO.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *