Wyścigi DTM na żywo w Motowizji

7 maja 2016 roku na Hockenheimring rozpocznie się inaugurująca runda DTM. To kolejny sezon tej europejskiej serii wyścigowej, który będzie można śledzić na antenie Motowizji. Transmisję pierwszego wyścigu na torze Hockenheimring kibice zobaczą w sobotę, o godzinie 15:45.

Nowy sezon DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), czyli jednej z najpopularniejszych międzynarodowych serii wyścigowych w której ścigają się samochody Audi, Mercedesa i BMW, rozpocznie się 7 maja na torze Hockenheimring. Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę, a drugi w niedzielę. Historia DTM sięga 1984 roku, w tej serii startowało wielu kierowców Formuły 1 m.in.: Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Häkkinen, Paul di Resta. Aktualnym mistrzem DTM z 2015 roku jest Pascal Wehrlein jeżdżący w zespole Mercedesa.

Sezon 2016 przynosi ze sobą kolejne zmiany, zapowiadając jeszcze więcej emocji. W tym roku szczególny nacisk został położony na wykorzystanie umiejętności kierowców. Nowe przepisy dotyczą także użycia systemu DRS (Drag Reduction System) – od tego sezonu kierowcy mogą „unosić” tylne skrzydło limitowaną liczbę razy, używając systemu zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli do wyprzedzania rywala lub obrony własnej pozycji. Wyścigi będą komentowane na żywo przez Natalię Kowalską oraz Łukasza Siudaka, a po emisji telewizyjnej na stronie www.motowizja.pl znajdzie się krótkie podsumowanie każdego wydarzenia.

Plan transmisji:

Sobota (7 maja)
DTM 2016 – wyścig 1., godzina 15:45, Motowizja

Niedziela (8 maja)
DTM 2016 – wyścig 2., godzina 14:15, Motowizja

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *