XII Dzień Papieski na antenach Telewizji Polskiej

Tradycyjnie Telewizja Polska włącza się w obchody Dnia Papieskiego. Nasi widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie nauczanie Jana Pawła II oraz włączyć się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, tworzą tak zwany „Żywy pomnik” Papieża Polaka.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny” odbędzie się w niedzielę, 14 października. Tego dnia, wzorem lat ubiegłych zbierane będą fundusze na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.

Już w sobotę, 13 października na antenie TVP2/HD o godzinie 16:50 będzie miała miejsce transmisja z uroczystości Totus 2012. Wśród nominowanych do tej nagrody są m.in. Jacek Moskwa, wieloletni korespondent Telewizji Polskiej w Rzymie oraz Krzysztof Tadej, autor filmów dokumentalnych o Janie Pawle II. Tego samego dnia na antenie TVP1/HD tuż przed głównym wydaniem „Wiadomości” orędzie na Dzień Papieski wygłosi kardynał Kazimierz Nycz.

W niedzielę, 14 października na antenie TVP1/HD:
– godzina 8:25 – specjalne wydanie programu „Ziarno”, a w nim m.in. spotkanie dzieci z abpem Mieczysławem Mokrzyckim, wieloletnim kapelanem Ojca Świętego Jana Pawła II;
– godzina 10:15 – transmisja Mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, którą odprawi abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce;
– godzina 15:50 – transmisja uroczystego Koncertu Papieskiego. Wystąpią w nim m.in.: Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski, Trebunie Tutki, Dzieci z Brodą, Paddy Kelly z zespołu The Kelly Familly, Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski, Pectus, Bracia i Rodzina Steczkowskich. Bohaterem koncertu będzie Jan Paweł II, jego modlitwy zostaną zaaranżowane jako utwory muzyczne.

Przez cały dzień na antenie TVP1/HD będą emitowane fragmenty homilii Jana Pawła o rodzinie, które wygłosił do rodaków podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *