XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne w TVP Polonia

Koncert galowy rozpocznie XII edycję Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. W tym roku zmagania uczestników odbędą się w dniach 27 lutego – 5 marca w trzech miastach regionu: Ustrzykach Dolnych, Sanoku i Przemyślu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne to radosne Święto Polonii odbywające się co 2 lata. To sportowa rywalizacja i towarzyskie spotkanie naszych rodaków w Ojczyźnie, którzy zjeżdżają się wówczas z całego świata (m.in. Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czech, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Kanady). Realizują swoje sportowe marzenia. W tym roku będą walczyć o medale w dziewięciu dyscyplinach: igrzyska retro, narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, nordic walking, short track, snowboard, wielobój łyżwiarski, biathlon i hokej na lodzie.

Koncert galowy XII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych odbędzie się 27 lutego 2016 roku o godzinie 20:45 w Arłamowie. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołu VOX i Janusza Radka oraz pokaz w wykonaniu Teatru Ognia AzisLight & Fire Perfomance. Podczas ceremonii otwarcia nastąpi ślubowanie zawodników i sędziów, wciągnięcie flagi na maszt oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Koncert Galowy poprowadzą Agata Konarska i Przemysław Babiarz.

W trakcie ostatnich zimowych Igrzysk Polonijnych, rozgrywających się Karkonoszach, udział wzięło około 600 Polonusów. Najwięcej złotych medali wywalczyli nasi rodacy mieszkający na Litwie, którzy na najwyższym podium stawali aż 62 razy. Tuż za nimi uplasowała się ekipa z Czech i Rosji.

TVP Polonia zaprasza na transmisję inauguracji XII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Podkarpackie 2016 w sobotę, 27 lutego o godzinie 20:45 i 2:40 oraz niedzielę, 28 lutego o godzinie 14:40.

Począwszy od poniedziałku, 29 lutego widzowie TVP Polonia będą mogli śledzić poczynania rodaków w Kronikach Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. Emisja od 29 lutego do 4 marca o godzinie 23:05 + 5:30.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *