Zakończyły się zdjęcia do nowej produkcji TVP „Przerwane igrzyska: Tatrzański orzeł”

Film telewizyjny „Przerwane igrzyska: Tatrzański orzeł” w reżyserii Marka Bukowskiego to opowieść o legendarnym skoczku i prekursorze polskich skoków narciarskich Stanisławie Marusarzu. Producentem filmu jest Telewizja Polska. Premiera planowana jest zimą 2022 roku.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Spektakularny skok Marusarza podczas Turnieju Czterech Skoczni’66 w garniturze stał się pretekstem do opowiedzenia jego losów, a także historii jego siostry Heleny – utalentowanej narciarki, uczestniczki Ruchu Oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 r.

Zdjęcia do nowej produkcji TVP „Przerwane igrzyska: Tatrzański orzeł” zakończyły się 29 kwietnia br. Realizowane były m.in. w Łęczycy, Warszawie, Zakopanem i Chochołowie.

W rolę głównego bohatera Stanisława Marusarza „Dziadka” wcieli się Mateusz Janicki, w roli żony widzowie zobaczą Olgę Szostak, a siostrę zagra Marta Wiśniewska.

Stanisław Marusarz, znany polski skoczek, m.in.: wicemistrz świata z 1938 r. w Lahti, czterokrotny olimpijczyk, siedmiokrotny uczestnik narciarskich mistrzostw świata, kurier tatrzański, podporucznik Armii Krajowej. Od pierwszych okupacyjnych miesięcy działał w konspiracji, jako kurier Państwa Podziemnego na Węgry. W 1940 r. wyskoczył z drugiego piętra i uciekł z więzienia gestapo w Krakowie. Po wojnie był jednym z najdłużej czynnie uprawiających skoki narciarskie sportowców na świecie. Powszechnie szanowany został honorowym gościem Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1965-66. Na słynnej Gross Schanze stanął mając 53 lata. Do legendy przeszedł jego skok w garniturze i krawacie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *