Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” i obchody jubileuszu TVP Historia

Od czwartku, 18 sierpnia przez trzy dni Zamość po raz dziesiąty stanie się stolicą Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” i będzie gościć najwybitniejszych twórców kina historycznego. Festiwal zakończy również obchody 15. urodzin kanału TVP Historia. Podczas specjalnego pokazu antena zaprezentuje przedpremierowo najciekawsze nowości jesiennej ramówki. Również w TVP Historia i TVP Historia 2 będzie można oglądać codzienne studio festiwalowe.

Sprawdź godziny emisji Zamojskiego Festiwalu Filmowego w PROGRAMIE TV

Do tegorocznej edycji Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” zgłoszono 69 produkcji w 6 kategoriach: film dokumentalny, reportaż filmowy, serial dokumentalny, serial fabularny, montaż i zdjęcia. Ostatecznie na ekranie Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zostanie pokazanych 18 filmów o tematyce historycznej, a każdy pokaz zakończy się rozmową z twórcami.

Gośćmi specjalnego studia festiwalowego, które w tym roku poprowadzi Anna Popek będą twórcy, organizatorzy i jurorzy. Spotkania te będą transmitowane w TVP Historia oraz w internecie na TVP Historia 2 w dniach 18 i 19 sierpnia o godz. 18.30 oraz 19 sierpnia o godz. 17.30.

Festiwal „Spotkania z historią” to także okazja do uroczystego zakończenia obchodów 15-lecia TVP Historia. W przedpremierowych pokazach na Rynku Wodnym w Zamościu będzie można zobaczyć najnowsze produkcje kanału. Poznamy kolejny film z cyklu Tajemnice początków Polski pt. „Od Popiela do Piasta” w reżyserii Zdzisława Cozaca. Propozycją dla zainteresowanych historią mody będzie pokaz produkcji „Z wieszaka historii”, w której Lucyna Rotter zagląda do „szafy dziejów” pełnej symbolicznych znaków, fascynujących anegdot i modowych zagadek. Na uwagę zasługują też „Polscy. Seryjni…”, czyli niesamowita podróż śladami morderców okresu PRL. A miłośnicy polskich zabytków odwiedzą wspólnie Krzysztofem Jaroszyńskim najciekawsze i najbogatsze w zabytki miejsca naszego kraju w programie „W Polskę jedziemy”.

Festiwal zakończy uroczysta gala, która odbędzie się w Zamościu na Rynku Wielkim o godz. 20:30 w sobotę, 20 sierpnia. Galę, podczas której poznamy zwycięzców festiwalu, uatrakcyjni wyjątkowy koncert zespołu Motion Trio. TVP Historia i TVP Historia 2 zapraszają na emisję Gali Finałowej jubileuszowego Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 16.00.

Studio festiwalowe – TVP Historia oraz TVP Historia 2 w czwartek, 18 sierpnia i piątek, 19 sierpnia o godz. 18:30 oraz w sobotę, 20 sierpnia o godz. 17:30.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

Gala Finałowa jubileuszowego Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” w TVP Historia oraz TVP Historia 2 w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 16.00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *