Zbigniew Zamachowski w obsadzie 2. sezonu serialu HBO „Pakt”

Do obsady serialu HBO „Pakt” dołączył Zbigniew Zamachowski. Wcieli się w postać śląskiego biznesmena. W nowym sezonie będzie można śledzić również losy znanych już bohaterów granych przez Adama Woronowicza i Sebastiana Fabijańskiego. Reżyserem drugiego sezonu jest Leszek Dawid, a autorem zdjęć Paweł Flis. Premiera serialu odbędzie się jesienią w HBO.

Zbigniew Zamachowski zagra Romana Hanusa, śląskiego biznesmena o niejasnych politycznych powiązaniach.

Od pierwszych stron scenariusza jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki jest prowadzona akcja, a przy tym gra z widzem. Każda postać ma w sobie wiele niuansów, podobnie jak mój bohater, który z pozoru wydaje się być sympatycznym przedsiębiorcą – mówi Zbigniew Zamachowski.

Jedną z głównych postaci drugiego sezonu jest Dariusz Skalski, w którego postać wciela się Adam Woronowicz. Były minister wraca do polityki i zakłada nową partię. Szefem jego sztabu wyborczego jest dawny asystent Patryk Sawicki – w tej roli Sebastian Fabijański.

Drugi sezon „Paktu” powstaje na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Reżyseruje Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), a autorem zdjęć jest Paweł Flis („Demon”, „Chrzest”, „Pakt” – I sezon). Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark – Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Premiera sześcioodcinkowego drugiego sezonu serialu „Pakt” została zaplanowana na jesień tego roku. Akcja serialu dzieje się w Warszawie oraz na Śląsku. Rozpoczęte w kwietniu zdjęcia potrwają do początku sierpnia.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *